Kouč Slavie Jindřich Trpišovský okomentoval vypadnutí Sparty z evropských pohárů

Vypadnutí Sparty má neblahé následky nejen pro klub z Letné. Česká liga snížila své šance vybojovat v koeficientu UEFA patnáctou příčku a zajistit si výhodnější nasazování do evropských pohárů. Co řekl o konci rivala trenér Slavie?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Velká rána v bitvě o nasazování českých mužstev do evropských pohárů. Tak by se dala stručně popsat včerejší porážka Sparty s Vikingem. Pro udržení nadějí tuzemských celků na patnáctou příčku zajišťující výhodnější nasazování do evropských pohárů tak bude muset uspět na svých cestách do Evropy jak pražská Slavia, tak Slovácko. Sešívané přitom čeká řecký Panathinaikos, Slovácko pak turecké Fenerbahce.

Proto není divu, že nečekaný zkrat Dávida Hancka a vypadnutí z druhého předkola Evropské konferenční ligy v podání Sparty mrzí také trenéra největšího rivala. „Samozřejmě [je to něco, co nás mrzí a řešíme to]. I když je to rival, je to český tým,“ přiznal Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci. „Vidíme na koeficientu, kam nás v minulosti mohlo posunout jedno vítězství nebo remíza,“ uvedl trenér Slavie.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kdybychom tu před dvěma lety udělali body s Arsenalem, mohli jsme dnes být v úplně jiné pozici,“ dodává s tím, že další klíčovou složkou mimo koeficient je pro ambice sešívaných los. „Všechno se to sčítá, vytváří to nějakou pozici, los je ale stejně nevyzpytatelný. My jsme jako klub teď někde na třicátém místě a hrajeme třetí předkolo Konferenční ligy s Panathinaikosem,“ dodává s odkazem na sílu řeckého mužstva.

Trpišovský: Poháry jsou důležité pro reprezentanty

Určitě je lepší koeficient mít, ne vždy to ale znamená lepší cestu. Vždy to záleží na losu a rozpoložení soupeřů,“ míní Trpišovský a jedním dechem dodává, že účast českých mužstev v pohárech posouvá hráče také pro národní tým. „Pro reprezentaci a rozvoj hráčů je důležité mít evropskou konfrontaci. Evropský fotbal je jiný, my tu zkušenost z posledních let máme. Hlavně jde o ta místa, počet klubů, které mají šanci si na evropské peníze a zápasy sáhnout. Ne tolik o to, jestli jste nasazený, nebo ne,“ zakončil.

Proč Sparta zase vyhořela v evropských pohárech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení