Koubek chce do Plzně další posily: Touží po obránci a záložníkovi

Letní příprava plzeňské Viktorie pod staronovým trenérem Miroslavem Koubkem odstartovala, kádr však není uzavřený. Kdo dorazí?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Plzeňská Viktoria za sebou má turbulentní sezónu. Na podzim bojovala v základní skupině Ligy mistrů a zároveň vévodila tabulce domácí soutěže. V jarní části ligy však přišel nečekaně tvrdý pád, který nakonec stál pozici trenéra Michala Bílka. Toho ve třetím týmu uplynulého ročníku vystřídal nejstarší ligový kouč Miroslav Koubek, který již dříve na západě Čech působil a získal s Viktorií mistrovský titul.

Jednasedmdesátiletý stratég na startu letní přípravy přiznal, že kádr zřejmě čeká několik změn. Modročervené barvy již opustil obránce Matěj Hybš, který zamířil k pražským Bohemians a záložník Václav Pilař, jenž se upsal Hradci Králové. V Plzni nadále nebude pokračovat ani Aleš Čermák, který bude oblékat dres slovenské Dunajské Stredy. Naopak jedinou novou tváří v kádru je zatím čtyřiatřicetiletý záložník Ibrahim Traoré, který je kmenovým hráčem pražské Slavie.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Rodák z Pobřeží slonoviny by se měl Plzni upsat během několika následujících dní. „Je to hráč naprosto vyhraněný, zkušený. Univerzál, který může hrát na více postech. Hlavně ve středu zálohy, ať je to role defenzivnější nebo ofenzivnější. Prokázal v kariéře velkou odolnost. Je to válečník, hráč s velkým sebevědomím a psychickou stabilitou. Není to jenom otázka zvýšení konkurence, ale i vysokého sportovního přínosu,“ cituje chválu trenéra Koubka ČTK.

Koubek: Chci hráče do dvou řad

Zkušený kouč by rád ve Štruncových sadech viděl také další nová jména. „Ve fotbale se může během jednoho dne stát mnoho věcí. Z mého pohledu by to ještě nemuselo být uzavřené, nějaké požadavky jsou,“ uvedl s tím, že další posílení by mělo nastat v defenzivě a ve středu pole. Naopak posilování útoku, kde působí Matěj Vydra, Tomáš Chorý a Rafiu Durosinmi vyloučil.

Každý trenér řekne, že do každé řady by chtěl ještě jednoho hráče. Já říkám do dvou řad, vepředu to máme dost obsazené a je to v pohodě,“ prohlásil, konkrétní jména však neuvedl.

Dokáže Miroslav Koubek s Plzní opět bojovat o pohárovou Evropu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články