Konec noční můry. Nejdražší brankář světa sedí jen na lavičce, nyní mu svitla naděje

2 056 692 000 korun. Takovou částku zaplatila londýnská Chelsea za nejdražší přestup brankáře v historii fotbalu. Španělský golman Kepa Arrazibalaga přesto jen vysedává na lavičce a jeho jedinou nadějí na stabilní herní vytížení je další velký přestup.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC
                   

Měl být novou ikonou londýnské Chelsea mezi třemi tyčemi, přesto se stal spíše padouchem než hrdinou. Španělský reprezentant Kepa Arrazibalaga, za kterého před třemi a půl lety putovalo ze Stamford Bridge zhruba 80 milionů eur (více než dvě miliardy korun) do Atletica Bilbao měl dokonalé předpoklady nejen zacelit díru po odchodu Thibauta Courtiose do Realu Madrid, ale stát se dlouholetou tváří a osobností mužstva.

„Kepa je výborný brankář, který se v průběhu let ještě zlepšuje. Jeho kvalitu dokazuje i to, že po něm toužil také manažer Realu Madrid Zinedine Zidane, ale klub nebyl ochotný zaplatit výstupní klausuli,“ prohlásil krátce po přestupu Arrazibalagy do Chelsea sportovní novinář BBC Andy Brassell. Právě londýnský klub byl totiž ochoten astronomickou částku za brankáře zaplatit a překonat tak několik dní starý rekordní přestup Alissona do Liverpoolu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesto se dráhy obou brankářů, kteří v létě 2018 překonávali rekordní přestupové částky, zdaleka nestřetly. Zatímco Brazilec ve službách Liverpoolu se během několika týdnů stal miláčkem fanoušků, Arrazibalaga byl příznivci svého celku přijat mnohem chladněji. Herní systém tehdejšího trenéra Maurizia Sarriho byl totiž i přes počáteční úspěchy hromadně kritizován a s kritikou se často svezl také mladý Španěl mezi třemi tyčemi.

Odmítnutí střídání

Zlomový moment nastal ve finále anglického ligového poháru, ve kterém Chelsea nastoupila proti Manchesteru City. Utkání, hrané v únoru 2019, se prodlužovalo a pomalu se chýlilo k penaltovému rozstřelu. Kouč londýnského klubu Maurizio Sarri se proto rozhodnul Arrazibalagu krátce před koncem prodloužení vystřídat a nasadit na penaltový rozstřel zkušeného Argentince Willyho Caballera.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Kepa však odmítnul být vystřídán, naštvaně gestikuloval a nakonec zůstal na hřišti i pro penalty. V nich chytil pouze jeden ze čtyř pokusů a snesla se na něj vlna kritiky jak ze strany fotbalové veřejnosti, tak fanoušků Chelsea. Přesto i po tomto incidentu Arrazibalaga stále nastupoval, avšak pouze jen do příchodu senegalského brankáře Édouard Mendy v létě loňského roku.

Nejdražší dvojka na světě

Devětadvacetiletý Francouz se totiž takřka ihned dokázal prosadit a prokázat své schopnosti a miliardového Arrazibalagu vytlačil na pozici dvojky. Nejdražší brankář světa proto v letošním ročníku nastoupil jen čtyřikrát, z toho pouze jednou v Premier League a spekuluje se o jeho odchodu. Zájem má zejména italský Juventus, který hledá náhradu za Wojciecha Szcziensného a je tak otazníkem, zda se noční můra španělského golmana blíží ke konci.

Zdroj: Transfermarkt, Sky Sports, BBC, The Pride of London

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka