Konec na Emirates. Arsenal je připravený prodat hvězdu, za kterou zaplatil miliardy

                   

Když v srpnu loňského roku přicházel na Emirates Stadium za rekordní klubovou částku okolo 72 miliónů liber (dvě miliardy korun), očekávaly od něj fanoušci Gunners velké věci. Ty však Nicolas Pepé však zejména v letošní sezóně příliš nenaplňuje, v osmi utkáních se trefil jen jednou a výraznější stopu zanechal až po kuriózní červené kartě. I proto je podle britského deníku Daily Star Arsenal připraven reprezentanta Pobřeží slonoviny prodat.

„Podepsat křídelníka, hrajícího na top úrovni, byl jedním z našich letošních klíčů a jsem velmi potěšen, že se k nám připojí. Přidá zejména rychlost, sílu a kreativitu, ale i skvělý čich na góly,“ prohlásil v srpnu 2019 po podpisu pětadvacetiletého křídelníka tehdejší kouč Arsenalu Unai Emery. A není divu, o Pepého se po veleúspěšném francouzském angažmá přetahovaly velkokluby – a Gunners tak museli vysázet na stůl rekordní částku, která překonala i přestup Pierra-Emericka Aubameyanga.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jeho kvalit však Pepé zdaleka nedosahuje a letos spíše paběrkuje. V tomto kalendářním roce se trefil jen čtyřikrát, i proto ho kouč Mikel Arteta posílá do hry spíše jako střídajícího žolíka. Frustraci třicetinásobného reprezentanta Pobřeží slonoviny podtrhuje i jeho exces v minulém kole anglické Premier League proti Leedsu. V 50. minutě čelem sestřelil Ezgjana Alioskiho a po zásahu videorozhodčího musel hřiště opustit.

i(zdroj fotografie: Pixabay)

Podle britského deníku Daily Star jde o začátek konce jeho angažmá pod koučem Artetou a severlondýnský klub je připraven jej prodat. Informace deníku hovoří o tom, že klub si není jistý, zda je Pepé „vhodným hráčem pro Premier League“ a čeká na vhodnou nabídku. Ta by se, vzhledem k částce, za jakou hráč na Emirates Stadium přicházel, měla pohybovat okolo 60 miliónů liber.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní