Komplikace pro pokračování Premier League, další hráč má koronavirus

i Zdroj fotografie: brightonandhovealbion.com
                   

Pandemie koronaviru zastavila fotbalové soutěže po celém světě a přestože stále existuje poměrně velké množství aktivních případů nákazy, jednotlivé země už pomalu přemýšlí nad rozvolňováním zavedených bezpečnostních opatření. Anglie kupříkladu doufá, že zvládne odehrát zápasy tamní Premier League ve zrychleném tempu a určí tak postupující do evropských pohárů nikoli od stolu, nýbrž ze hry jako takové. Plány na obnovení se ovšem začínají komplikovat. V pořadí třetí hráč prvoligového Brightonu se totiž nakazil koronavirem, ačkoli s ostatními fotbalisty neabsolvoval společné tréninky a připravoval se individuálně.

Fotbal se měl do Anglie brzy vrátit

Anglická Premier League patří k těm fotbalovým soutěžím, které ještě nevzdaly sen o navrácení této sezóny. Tamní kluby se proto v duchu zavedených bezpečnostních opatření pečlivě připravují a čekají, jak se situace kolem pandemie nového typu koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19 vyvine.

Přestože Velká Británie hlásí ke včerejšímu dni hlásila na 217 tisíc nakažených a více než 31 tisíc obětí (v tomto směru drží na území Evropy smutné prvenství), vláda už připravila předběžný plán, jak by fotbal mohl po uvolnění restrikcí vypadat. Zápasy by se pochopitelně odehrály bez podpory diváků přímo na stadionech a dokonce se uvažuje, že by týmy vyměnily své tradiční svatostánky za neutrální prostředí. K opětovnému startu by mělo dojít v horizontu jednoho měsíce.

Na povrch ovšem prosákla komplikace, která může veškeré snažení o návrat fotbalu do Anglie smést ze stolu. V pořadí již třetí fotbalista prvoligového Brightonu totiž během posledních dnů podstoupil test na přítomnost koronaviru v těle a ten bohužel vyšel pozitivně.

Vedení Brightonu vyloučilo jakékoli pochybení, s obnovením sezóny nesouhlasí

iZdroj fotografie: skysports.com
Zdroj fotografie: skysports.com

Generální ředitel Brightonu Paul Barber byl hostem v televizním pořadu vysílaném na Sky. Sdělil, že jeho klub má navzdory všem opatřením, která byla v posledních týdnech zavedena, dalšího pozitivně testovaného hráče, kterého však z logických odmítl přímo jmenovat. Zároveň dodal, že zbytek týmu i nadále pokračuje v individuální přípravě, ačkoli se k tomu většina hráčů staví velice negativně.

Brighton jako takový vůbec patří k velkým odpůrcům návratu sezóny. Nesouhlas vyjádřilo i dalších pět klubů, jimž reálně hrozí sestup o třídu níž. Slavné celky z horních pater se ke spuštění Premier League staví opatrně, proto návrh ještě veřejně nepodpořily ani nezkritizovaly.

Na závěr ještě nutno podotknout, že Velká Británie není jediným evropským státem, který reálně uvažuje nad navrácením fotbalové ligy a musí v těchto dnech řešit zvýšený počet nakažených hráčů. Stejný osud postihl i Německo, kde celý tým Drážďan musel těsně přes startem do karantény.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem