Odvolat trenéra Hapala? Bláznovství. Současný Baník na víc nemá

KOMENTÁŘ: Jarní trápení ostravského Baníku nebere konce. Slezané třikrát v řadě padli a v tabulce se propadli až do skupiny o záchranu. Měl by na lavičce pokračovat trenér Pavel Hapal?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Matný výkon bez energie podtržený řadou individuálních chyb. Ostravský Baník se pod Pavlem Hapalem na jaře výrazně trápí a po ztrátách bodů se Zlínem, Jabloncem a Zbrojovkou Brno neuspěl ani doma proti Hradci Králové. Po tristním výkonu se na sociálních sítích objevila řada výzev a doporučení fanoušků Slezanů po odvolání trenéra Pavla Hapala. Ten přitom sám přišel do Ostravy teprve v říjnu, kdy vystřídal Pavla Vrbu.

Přesto jsou výzvy po odvolání zcestné. Od doby, kdy Baník převzal v zimě 2016 současný majitel Václav Brabec, totiž do moravskoslezské metropole zamířilo hned osm trenérů. Největší úspěchy paradoxně zaznamenal kouč prezentující se nejméně pohlednou a zároveň velmi pragmatickou hrou Bohumil Pánik. Tehdejší Baník se spoléhal na dlouhé nákopy na útočníky, bojovnost a koncentroval se na obranu. Jenže Pánikův styl do ambicí Baníku bojovat o poháry nezapadal.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Rok dostal na přebudování týmu Luboš Kozel, který měl mužstvo posunout o stupínek výše. Avšak ani za jeho vedení, ani posléze pod Ondřejem Smetanou se nedařilo blížit se k vytouženému cíli. Sám Brabec, který je rovněž velkým srdcařem klubu, se proto rozhodl před letošním ročníkem vyslyšet volání fanoušků a získat Pavla Vrbu. Angažmá však nefungovalo téměř po všech směrech a dodnes prosakují zprávy o bizarních vztazích mezi slavným koučem, týmem a vedením.

Hapal musí dostat šanci

Nyní dostal šanci, jak Pavel Hapal, tak nový šéf sportovního úseku Luděk Mikloško. Oba pánové jsou v Ostravě teprve od října, přesto jde podle zákulisních informací znát na vedení klubu lepší atmosféra. Čas hodnotit a vyhazovat trenéra však zdaleka nepřišel. To ostatně potvrdil svými slovy po utkání proti Hradci Králové i Mikloško, který chystá na léto velké změny v kádru.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Se současným složením mužstva totiž Baník zdaleka nemůže na pohárové příčky pomýšlet. Tým je slepený z hráčů, kteří se v létě vrátí do svých klubů – tedy Cadua a Srdjana Plavšiće. Dále pak z mladíků bez zkušeností, jakými jsou Matěj Šín, Petr Jaroň, David Buchta a přestárlých bojovníků v podobě Jana Laštůvky, Nemanji Kuzmanoviće či Jiřího Fleišmana. Vzhledem ke zdlouhavému návratu Ladislava Almásiho tak chybí opravdu nadstandartní hráč.

Kdo dál? Svědík nebo zahraničí?

Pokud by skutečně k odvolání Hapala došlo, otázkou je rovněž následné B. Kdo by jej měl nahradit? Martin Svědík by se svou složitou povahou angažmá spíše odmítnul, další úspěšní trenéři jsou pevně vázáni ve svých klubech. Experimenty se zahraničním koučem nepřicházejí v úvahu. Střídání trenérů ukazuje na dlouhodobý problém ve složení kádru, ten se však zlepšuje. Jiskrou naděje je třeba zimní příchod stopera Bitriho, který by mohl být stavebním kamenem nové éry.

Měl by Pavel Hapal dostat v Baníku šanci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund