Karviná posiluje pro první ligu. Zlákala dva hráče Baníku Ostrava

Fotbalovou Karvinou čeká po postupu do nejvyšší soutěže klíčový ročník. Ligový nováček pod vedením kouče Tomáše Hejduška zlákal dva hráče Baníku Ostrava.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Po roční přestávce se do Karviné opět vrací první fotbalová liga. Slezané skončili ve druhé nejvyšší soutěži na první příčce, vysloužili si přímý postup mezi elitu a čeká je šestý ročník mezi tuzemskou smetánkou. Vedení tamního klubu však nechce ponechat nic náhodě, a proto loví posily pro nadcházející ročník. Do mužstva kouče Tomáše Hajduška nyní oficiálně přichází hned dvojice hráčů ostravského Baníku.

Prvním z nich je jednatřicetiletý záložník Lukáš Budínský, který přichází jako volný hráč. Zkušený středopolař působil v Karviné již v uplynulém ročníku formou hostování, po konci smlouvy s Baníkem Ostrava nyní přichází do slezského klubu natrvalo. Bývalý hráč Mladé Boleslavi či pražských Bohemians tak naváže na své předchozí angažmá, v padesátitisícové metropoli totiž působil již v letech 2014 až 2019.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Mám z toho pochopitelně radost, že se to dotáhlo a zůstávám tady,“ přiznal záložník, který se loni čtyřmi góly a stejným počtem asistencí podílel na postupu. „Vykopali jsme opět nejvyšší soutěž a moc už se těším na start soutěže. Věřím, že všechno bude fungovat a bude chodit třeba i víc lidí na fotbal. První liga je velké lákadlo – pro nás hráče i fanoušky,“ uvedl na stránkách klubu.

Hejdušek: Má vztah k regionu. I když je z Prahy

Podle kouče Tomáše Hejduška jde o klíčovou posilu vzhledem ke vztahu zkušeného záložníka k regionu a roli lídra kabiny. „Jen víc takových hráčů, kteří mají zájem hrát v Karviné. Bůďa už tady jednou byl, pak odešel do Mladé Boleslavi, hrál i za Baník a následně se vrátil a podruhé pomohl postoupit do elitní soutěže. Líbí se mi, že má vztah k regionu, i když pochází z Prahy,“ prohlásil spokojeně šéf realizačního týmu městského fotbalového klubu.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Karvinský dres bude nadále oblékat také dvacetiletý Sebastian Boháč, který v uplynulém ročníku v týmu rovněž hostoval z Baníku Ostrava. Zelenobílí za jeho služby zaplatí částku okolo čtyř milionů korun. „V Karviné bude mít větší vytížení a minutáž. Je to ale hráč, který zůstává na našem radaru, a i proto jsme do smlouvy zakotvili přednostní právo na zpětný odkup,“ prohlásil šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Boháč: Jsem rád, že mi vedení věří

Sám Boháč přiznává, že na první starty mezi ligovou smetánkou se těší. „Před rokem touto dobou bych takový vývoj vůbec nečekával. Jsem rád, že se mi podařilo ukázat své kvality a trenéři spolu s vedením mi věří,“ doplňuje s tím, že chce rozšířit svou sbírku ligových startů. „Mám radost, že v Karviné budu pokračovat a určitě tomu napomohlo i vydařené jaro, které jsme zakončili vysněným postupem. Těším se na další ligové starty,“ zakončil mladý talent.

Dokáže se Karviná v příštím ročníku zachránit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články