Karviná je prvním sestupujícím. Zhaslo nám poslední světélko v tunelu, smutnil Pánik

Fotbalová Karviná se po šesti letech loučí s nejvyšší soutěží. Svěřenci trenéra Bohumila Pánika nestačili na Jablonec a jejich teoretické šance na záchranu se rozplynuly.

i Zdroj fotografie: MFK Karviná

Slezský klub chtěl na jablonecké Střelnici vykřesat jiskru naděje, jenže ta vydržela jen patnáct minut hry. Tehdy totiž otevřel skóre domácí Jakub Martinec svou první ligovou trefou za Severočechy. Druhou branku utkání přidal těsně před koncem půle Jaroslav Zelený a vzhledem ke střelecké nemohoucnosti ve druhé půli uzavřel na konečných 2:0. Zpečetil tak první vítězství Jablonce po třech měsících a sestup Karviné do druhé ligy.

Zhaslo nám poslední světélko v tunelu,“ smutnil na tiskové konferenci po utkání trenér Bohumil Pánik, který byl zklamaný z přístupu některých hráčů. „Někteří hráči dnes neodevzdali to, co jsme očekávali. Po zisku míče jsme chtěli hrát fotbal před vlastní šestnáctkou, a to byla chyba. Domácí nás trestali, a to je ještě 2:0 pro nás milosrdný výsledek,“ přiznává zkušený stratég, který dříve vedl Zlín nebo Baník Ostrava.

iZdroj fotografie: Autor: Jenis – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Chyběla nám dnes spousta fotbalových hráčů, kdyby byli k dispozici, možná by to vypadalo lépe. Jenže domácí byli fyzicky silní a nenechali nás příliš hrát,“ dodává s tím, že jeho svěřenci místy působili spíše jako kompars a Jablonec šel jasně za vítězstvím. „Mužstvo se mentálně propadalo každou porážkou víc a víc. Teď si musím sednout se sportovním manažerem a vyhodnotit, s kým můžeme a nemůžeme počítat pro příští sezonu,“ zakončil smutný Pánik.

Vágner: I trenér Rada je rád

Naopak nový hlavní kouč Jablonce Jiří Vágner, který klub vede po odchodu Petra Rady, byl z úspěšné domácí premiéry nadšený. „My jsme to dnes prostě museli zvládnout. Myslím si, že i trenér Rada je doma rád. Byla tam vidět touha, zvládnout ten zápas. I osobně cítím úlevu. Byl to můj první zápas v této roli, bylo to pro mě osobně stejně těžké jako pro kluky,“ uvedl s tím, že jde pouze o první krok k jistotě záchrany.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Jablonec čekají ještě v nadstavbové části souboje proti Teplicím, Bohemians a Zlínu. Karviná uzavře svou prvoligovou štaci venkovními zápasy na půdě Pardubic a pražských Bohemians, doma se naposledy představí proti Teplicím.