Ani Španělsko, ani Anglie. Kanonýr Luis Suárez zamířil na nečekanou adresu

Pětatřicetiletý kanonýr Luis Suárez již ví, kde bude v nadcházejícím ročníku působit. O zkušeného hráče se v létě zajímalo několik klubů, útočník se ale rozhodl zamířit do rodné země.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Má na svém kontě triumf z Ligy mistrů, podepsal se také pod sedm mistrovských titulů, šest domácích pohárů a reprezentační vítězství Uruguaye na Copa América. Pětatřicetiletý útočník Luis Suárez bezpochyby patří mezi nejvýraznější fotbalisty své generace a kanonýry, kterým střelecký prach nikdy nezvlhnul. Zkušený útočník prošel Liverpoolem, Ajaxem Amsterdam, Barcelonou nebo Atlétikem Madrid, se kterým se na konci června rozloučil.

Zůstávalo otazníkem, kam autor více než pěti stovek gólů v létě zamíří. Suárez by navíc měl být jedním z tahounů Uruguaye na prosincovém mistrovství světa. Proto hledal klub s vhodným herním vytížením. Spekulovalo se o možném setrvání ve Španělsku, návratu na ostrovy či nové destinaci v podobě severoamerické Major League Soccer. Nyní je však jasno, že Suárez se vrací do rodné Uruguaye.

iZdroj fotografie: Atlético Madrid

S celkem Nacional, kde odstartoval svou seniorskou kariéru, podepsal půlroční smlouvu. „Uzavřeli jsme předběžnou dohodu. Na tuhle příležitost vrátit se domů, prostě nešlo říct ne. Doufám, že detaily budou dokončeny co nejdříve, aby vše bylo oficiální,“ uvedl na svém Instagramu historicky nejlepší střelec své země v mezinárodních utkáních. Suárez odehrál za Uruguay celkem 132 zápasů, ve kterých nasázel 68 branek.

Velký návrat

Pro zkušeného střelce jde o návrat po patnácti letech. Jako osmnáctiletý si připsal v dresu Nacionalu svůj soutěžní debut i první ligovou branku. Navíc při své premiérové sezóně mezi muži pomohl tradičnímu celku z Montevidea vybojovat mistrovský titul, když nasázel ve 27 zápasech 10 branek. Již tehdy si jej všímali skauti nizozemského Groningenu, kteří za něj o několik týdnů později zaplatili bezmála 800 tisíc eur (2 miliony korun). O pouhý rok později již Suárez mířil za desetinásobek do Ajaxu.

Vrátí se Luis Suárez zpět do Evropy nebo v Nacionalu uzavře bohatou kariéru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jaké předměty nechávat v mrazu v autě, pokud je chcete ještě někdy použít
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejlepší MANPADS jsou polské, mají až o 40 % silnější hlavice než ostatní a sestřelí i moderní ruské letouny
Události247.cz
Události247.cz
Rozdíly v českých regionech: Pražácí žijí dlouho a na vysoké noze, jinde už tomu tak není
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší