Juventus před restartem Ligy Mistrů opět prohrál. Musíme se přenastavit,“ prohlásil Sarri

Italský Juventus je opět mistrem, i když méně suverénně, než jsme byli zvyklí. V posledních čtyřech kolech, kdy je od titulu dělil jen krůček, třikrát prohráli. V posledním ligovém kole zaznamenali dokonce první domácí prohru od dubna 2013. Jejich vítěznou domácí sérii po čtyřiceti duelech utnul AS Řím.

Stará dáma přesto vstoupila do utkání lépe. Hned v 5. minutě otevřel skóre po rohu Gonzalo Higuain a přidal svou osmou branku v ročníku. Ještě do poločasu však dokázalo AS zápas otočit. Nejprve po dvaceti minutách hry opět po rohu prosadil Nikola Kalinić, a nařízenou penaltu o několik minut později proměnil Diego Perotti. Když se krátce po startu poločasu se po akci Zaniola opět prosadil Perotti, opařený Juventus již nestačil odpovědět.

„Po zápase s Laziem jsme si zřejme mysleli, že naše práce je u konce. Je velmi těžké v tak těžké situaci opět získat soustředění. Musíme přenastavit naše mentální a fyzické rozpoložení,“ komentoval pro SkySports Italia situci po utkání kouč Staré dámy Maurizio Sarri.

Přitom sezóna Juventusu ještě není u konce. Za pět dní jej čeká odveta osmifinále Ligy Mistrů, první zápas proti Lyonu navíc nezvládl a prohrál 0:1. Lyon však kvůli ukončené francouzské lize odehrál jen jeden soutěžní zápas od poloviny března.

„Je to anomálie. Vůbec nevíme, kdo je v jaké formě a jaký bude mít odlišný počet zápasů vliv na týmy. Viděl jsem Lyon hrát finále ligového poháru proti PSG a jejich hráči mají překvapivě dobrou kondici,“ řekl Sarri. „Trocha strachu z nejistoty před duelem nám může udělat jen dobře. Nepochybujte o tom, že do toho zápasů půjdeme s úplně odlišným postojem,“ dodal.

iLegendární brankář Gianluigi Buffon oslavuje titul spolu s Cristianem Ronaldem (vpravo) (zdroj: twitter.com/juventusfc)

I přes případné vypadnutí ale bude sezóna z pohledu Staré dámy úspěšná. Klub získal devátý titul v řadě, obhájil i vítězství v italském poháru a jeho klenot Cristiano Ronaldo se navíc rozstřílel do skvělé formy. Pod Sarrim zaznamenal pětatřicetiletý útočník ve 33 utkáních 31 branek a poslal svůj klub opět do skupinové fáze Ligy Mistrů pro příští rok.

Před výkony Juventusu smeknul i kouč druhého Interu Antonio Conte. „Juventus získal deviate scudetto v sérii a opäť dokázal, že je jednoznačne silnejší. Neustále pracuje na tom, aby sa zlepšoval, zatiaľ čo ostatní iba plátajú diery,“ řekl pro DAZN.