Juventus odstartoval v Lize mistrů suverénně, Krmenčíkovy Bruggy uspěly v Rusku až v nastavení

Juventus i bez Cristiana Ronalda vstoupil do úvodního utkání Ligy mistrů vítězně. Na půdě ukrajinského Dynama Kyjev se dvakrát prosadil Álvaro Morata a svěřenci Andrey Pirla slaví vítězství 2:0. „Začít třemi body pro nás bylo zásadní,“ přiznal po utkání španělský ostrostřelec. Belgické Bruggy, kterým kvůli koronaviru chyběl český útočník Tomáš Krmenčík, si naopak poradily v Rusku. Vítězný gól vstřelil až ve třetí minutě nastavení devatenáctiletý mladík Charles de Ketelaere, který se v milionářské soutěži trefil poprvé.

Juventus od začátku utkání tlačil, v 18. minutě byl blízko gólu Chiesa, jeho ránu však Buščan vykryl. Italové museli dohrávat bez kapitána Giorgia Chielliniho, který odkulhal ze hřiště po dvaceti minutách. Dominantní výkon hostů v první půli k další vážnější situaci nevedl, svěřenci Andrey Pirla úřadovali až po přestávce.

Ve 46. minutě se po střele Kulusevského dostal k dorážce Álvaro Morata a poslal Bianconeri do vedení. Do slibných pozicí se dostávali i hráči domácího Dynama Kyjev, jejich předfinální přihrávku však dokázala obrana hostů vždy překazit. A tak v 85. minutě přišel druhý gól Álvara Moraty. Španělský kanonýr se po centru Cuadrada hlavičkou prosadil dokonale k tyči a mohl slavit vítězství svého týmu.

„Hráli jsme dobře na míči, měli jsme skvělý presink, který nám dovoloval dostávat se do rychlých útoků,“ řekl po utkání Morata. Pochválil i své spoluhráče, kteří se k mužstvu připojili v letním přestupovém období. „Věřím, že hráči jako Chiesa a Kulusevski jsou skvělí a mají před sebou slibnou budoucnost,“ přiznal.

„Dostali jsme gól 30 sekund po startu druhého poločasu, snažili jsme se bojovat, ale asi jsme byli v závěru i unavení,“ smutnil kouč Kyjeva Bogdan Buga. „Musíme se z těchto zápasů učit. Je to pro nás nová soutěž, musíme se snažit zlepšovat a sbírat lepší výsledky v příštích zápasech,“ dodal

Výhru slaví i Bruggy, rozhodl mladý talent

První body slaví i Bruggy, ve kterých působí i český útočník Michael Krmenčík. Ty v ruském Petrohradě dlouho předváděli vyrovnanou partii, skóre se otevřelo až po šedesáti minutách. Emmanuel Denis zužitkoval důraz ve vápně a na třikrát dotlačil míč za záda Keržakova. Zenit vyrovnal po deseti minutách, dalekonosnou ranou se prosadil Ethan Horvath.

Na rozhodující branku si museli diváci počkat až do třetí minuty nastavení. Vormer našel ve vápně osamoceného Charlese de Ketelaera a zařídil Belgičanům tři body.“Po gólu se Zenit zlepšil, ale my jsme hráli naši hru. Výsledek ukazuje, že můžeme vyhrát nad kýmkoliv. Komu zavolám v autobuse? Svojí mámě a přítelkyni,“ usmíval se po utkání de Ketlaer.