Hradec dal v deseti tři góly. První půle ale byla hrůza hrůzoucí, poznamenal trenér Koubek. Co řekl kouč Teplic Jarošík?

Z úst Miroslava Koubka i Jiřího Jarošíka zněla po utkání Hradce Králové s Teplicemi kritika. Co se nelíbilo oběma trenérům?

i Zdroj fotografie: FC Hradec Králové
                   

Na první zajímavější situaci si diváci počkali až do 17. minuty. Rozhodčí nejprve po zákroku teplického Knapíka na Rybičku penaltu nepískl, po intervenci VAR a zhlédnutí videa už ukázal na značku pokutového kopu. Míč následně nekompromisně poslal pod břevno Jakub Rada. „Navázal jsem na loňský ročník, kdy jsem penalty také kopal. Už jsem si také pár týdnů říkal, že bych týmu mohl pomoct gólově jako loni. Letos to je zatím bída,“ poznamenal pro O2TV Sport hradecký kapitán.

Hodinová přesilovka Severočechů

Po půlhodině hry zasáhl VAR do utkání podruhé. Tentokrát rozhodčí změnil svůj výrok ze žluté karty na červenou a pro hostujícího Rybičku zápas předčasně skončil. Ve 42. minutě už rozhodčí Szikszay pomoc videa nepotřeboval. Po faulu Novotného na Gninguea nařídil desítku, kterou Filip Žák proměnil, když domácího gólmana poslal na druhou stranu, než vystřelil. „Myslel jsem si, že tam Reichl bude skákat, protože určitě sledoval mojí penaltu z poháru, takže jsem si myslel, že tam skočí. Samozřejmě pro mě dobře,“ okomentoval svou trefu útočník Teplic.

iZdroj fotografie: FC Hradec Králové

I když hráli votroci v deseti, po změně stran si počínali hodně aktivně. A Teplicím nasázeli tři góly. Do druhé půle jsme si říkali, že nemáme co ztratit a půjdeme do rozestavení 4-3-2 a úplně změníme svoje chování. Budeme úplně jíní. To se nám povedlo,“ poznamenal trenér Miroslav Koubek, který byl hodně nespokojený s výkonem z první půle.

Koubek: Teplice byly v první půli lepší

„První poločas jsme odehráli špatně, nevstoupili jsme do něj dobře. Teplice byly lepší, měly lepší pohyb, vyhrávaly souboje, přehrávaly nás. Byl jsem hrubě nespokojený s prací na levé straně naší obrany, přesto jsme šli do vedení. To jsme si asi poprvé dali tři přihrávky po sobě a byla z toho penalta, jinak to byla hrůza hrůzoucí,“ vysvětlil kouč Hradce Králové, co se mu nelíbilo na hře z první půle.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Severočeši tentokrát na čtyři zápasy, z nichž vytěžili osm bodů, nenavázali. „Paradoxně nám ublížilo, že jsme hráli proti deseti. Hlavně druhá půle nebyla z naší strany dobrá a pak jsme vyhořeli na té koncovce. Neumíme hrát po zemi, neumíme vymyslet nějakou chytrou poslední přihrávku a samozřejmě potom nějaká kvalita v šestnáctce, kde se někdo umí otočit a udělat něco extra, to prostě nemáme,“ dodal trenér Teplic Jiří Jarošík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články