Hráči, kteří v české fotbalové lize odehráli plnou porci minut

i Foto: newsbeezer.com
                   

Podzimní část fotbalové sezóny pomalu spěje ke konci a proto nastává čas na rekapitulaci všeho, co se během ní povedlo a co nikoliv. Jelikož jsme ovšem duchem optimisté, začneme těmi pozitivními informacemi. Do Fortuna ligy zasáhlo celkem 345 fotbalistů a někteří si důvěru trenérů získali natolik, že nevynechali ani jednu jedinou minutu. O koho se jedná?

Petr Buchta (FC Fastav Zlín)

Sedmadvacetiletý obránce a také jmenovec českého herce známého z populárního seriálu Ulice působí ve zlínském fotbalovém klubu již druhým rokem. V tom předchozím naskočil do 31 zápasů a letos podle předpokladů tuto hranici ještě výrazněji překoná. Máme za sebou totiž sedmnáct ligových kol a on v základní sestavě nechyběl ani jednou. I tak ovšem týmu příliš nepomohl, Zlín se krčí na 13. místě v tabulce.

Dominik Simerský (SFC Opava)

Dominik Simerský má s Petrem Buchtou hodně společného. Oba jsou přibližně stejně staří, oba nastupují v obraně „slabšího týmu“ a oba na podzim odehráli plnou porci minut. Liší se pouze aktuálním působištěm, Simerský je totiž oporou předposlední Opavy.

Marek Kodr (1. FK Příbram)

Těžko hledat logické důvody, proč se slabá Příbram stále drží mezi českou fotbalovou elitou. Podle mnohých diváků už měla dávno působit o třídu níž. Ona se však i nadále drží „koryta“ a s ní i třiadvacetiletý obránce Marek Kondr, který se navíc už dvakrát trefil do sítě. Bronzovou medaili z druhého konce tabulky však neodvrátil.

Lukáš Húlka (Bohemians Praha 1905)

Ani pražským Bohemians 1905 se v letošní sezóně zatím dvakrát nedaří. Devatenáct bodů a druhý nejvyšší počet inkasovaných branek stačí pouze na místo jedenácté, takže se těžko hledají faktory, které lze pochválit. Jedinou světlou výjimku tvoří čtyřiadvacetiletý Lukáš Hůlka, který má na kontě jednu branku a všech 1530 odehraných minut na trávníku.

Vít Beneš (Sigma Olomouc)

Sigma Olomouc má za sebou taktéž několik skvělých skalpů, nicméně překvapila i zápasy, které vůbec nezvládla. I proto jí zatím náleží jen desáté místo tabulky. Uvnitř týmu to v poslední době vře, trenér Radoslav Látal si s některými hráči nerozumí a následkem toho je neposílá na hřiště. To však není případ jednatřicetiletého obránce Víta Beneše, který nechyběl ani jednu minutu.

Marek Havlík (1. FC Slovácko)

Podceňované Slovácko je letos asi nepříjemnějším překvapením celé soutěže. Začalo opravdu znamenitě, o body obralo pražskou Spartu. Podařilo se mu zvítězit také nad Viktorií Plzeň. Hodně pomohl příchod rychlonohého Milana Petržely do záložních řad, kde po jeho boku nastupuje také stoprocentní Marek Havlík, minimálně co se počtu odehraných minut týče. Bez něj by hra týmu v současné době nedávala smysl.

Lukáš Havel (SK Dynamo České Budějovice)

V kádru nováčka české nejvyšší soutěže působí mimo jiné také třiadvacetiletý bek Lukáš Havel, který k úspěšnému podzimu Dynama Českých Budějovic přispěl už čtyřmi přesnými zásahy. I díky jeho práci (a stoprocentní účasti na trávníku) se Dynamo hřeje přibližně v polovině tabulky a není vyloučeno, že na jaře zamíří ještě výš.

Foto: newsbeezer.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem