Takové chyby nesmíme dělat, smutnil po finále kouč Sparty Horňák. Proč nenasadil do základu Dočkala a Pavelku?

Pražská Sparta zakončí aktuální ročník bez trofeje. Omlazená sestava trenéra Michala Horňáka podlehla Slovácku 1:3 a z pohárové soutěže si odnáší jen stříbro.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Letenští nastoupili v Uherském Hradišti ve značně omlazené sestavě. V základní jedenáctce se mimo Adama Karabce objevil také Filip Souček, Ladislav Krejčí, Martin Vitík nebo Martin Suchomel a trenér Michal Horňák vsadil na sílu mládí. Jeho plán však dostal první trhlinu již po 11 minutách hry, kdy se z pokutového kopu prosadil Václav Jurečka. Ve 33. minutě navýšil vedení Petr Reinberk, Spartě se však podařilo snížit.

Po volném kopu se hlavou prosadil Dávid Hancko, jenže jeho gólová radost vydržela jen několik desátek vteřin. Obratem totiž vrátil dvoubrankové vedení domácím po rychlém protiútoku druhou brankou v zápase Petr Reinberk a podtrhnul první pohárový triumf ve prospěch Slovácka. „Zásadní zlom nastal před prvním gólem. My jsme nepokryli nabíhajícího hráče za obranu,“ komentoval průběh utkání pro klubový web trenér Michal Horňák.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Tento a pak třetí gól v naší sítí určily ráz utkání. My jsme se vrátili dobře do utkání, ale během jedné minuty dostaneme gól na 1:3 a tím se naše naděje na zvrat ještě víc ztenčila,“ míní dvaapadesátiletý kouč, který do základní sestavy nenasadil zkušené opory středu pole Bořka Dočkala a Davida Pavelku. „Chtěli jsme navázat na poslední utkání se Slavií, kdy se nám to povedlo výsledkově i herně,“ prohlásil.

Horňák: Spokojení být nemůžeme

Chtěli jsme tam dát rychlé, mladé a dravé kluky, kteří by nám zrychlili hru. To se nám paradoxně nepovedlo. Hru se nám zrychlit nepovedlo. Ani produktivita nebyla žádná. Slovácko se dostalo psychicky na koně. Dostalo se do lepší výchozí pozice. Nastartoval se stadion, fanoušci a byli v psychické výhodě. To vás vždycky žene dopředu,“ doplnil a jedním dechem dodal, že největší slabinou defenzivy byly kraje obrany.

Souhlasím, že v prvním poločase jsme nebyli vůbec spokojení s hrou krajních obránců. Měli jsme tam taktické pokyny, které se týkaly součinnosti krajních obránců a krajních záložníků. To nám vůbec nefungovalo,“ kroutil hlavou Horňák, který neskrýval nespokojenost. „Na něčem můžeme stavět, ale spokojení opravdu být nemůžeme,“ zakončil bývalý trenér sparťanské rezervy pro kterého šlo o pravděpodobně poslední vystoupení na lavičce Sparty.