Chorvatská hvězda z MS Gvardiol zřejmě míří do velkoklubu. Lipsko za něj chce více než miliardu

Táhl Chorvaty k bronzu na světovém šampionátu a patřil mezi nejlepší stopery celého turnaje. Nyní by si dvacetiletý obránce Jožko Gvardiol mohl vysloužit přestup na zvučnou adresu.

i Zdroj fotografie: RB Lipsko
                   

Podle dat BBC a Opta byl nejlepším stoperem celého mistrovství světa, v lednu přitom oslaví teprve jednadvacáté narozeniny. Chorvatský reprezentant Jožko Gvardiol zažívá po bronzovém úspěchu v dresu národního týmu raketový vzestup. Již brzy by mohl projevit také na klubové úrovni. O hráče německého RB Lipsko má zájem hned několik zámožných velkoklubů, které chtějí v lednu o rodáka ze Záhřebu usilovat.

Gvardiol je žhavé zboží

Lipsko za Gvardiola zaplatilo před rokem a půl částku okolo 18 milionů eur (436 milionů korun). Nyní by mohla být jeho tržní hodnota až čtyřnásobná. Britský deník The Sun spekuluje o tom, že londýnská Chelsea je v lednu připravená nabídnout německému celku bezmála 45 milionů liber (1,25 miliardy korun). „Vedení Chelsea v čele s Toddem Boehlym však nechce čekat. Bundesligové mužstvo se tak připravuje na rychlý přestup, až se za dva týdny otevře přestupové okno,“ tvrdí zdroje The Sun.

iZdroj fotografie: RB Lipsko

Je však otázkou, za jakou částku Gvardiol může do Chelsea přestoupit. Jeho výkony totiž zaujaly také další velkokluby. V jejich čele stojí Manchester City s trenérem Pepem Guardiolou, který by nadále rád rozšiřoval konkurenci ve svém týmu. Do svých řad by jednoho z nejlepších mladých hráčů nadcházející generace rád získal také Real Madrid. Bílý balet má přitom k dispozici pro letní přestupové okno výraznější množství financí.

Bude atakovat rekordní přestup?

Částka, za kterou Gvardiol přestoupí do jednoho z klubů, tak může být daleko vyšší. Server Transfermarkt oceňuje chorvatského reprezentanta na 60 milionů eur (1,45 milionů eur). Na druhé straně však nezohledňuje délku jeho současného kontraktu. Lipsko se totiž zdaleka nemusí odchovance Dinama Záhřeb zbavovat, Gvardiol má v saské metropoli platnou smlouvu až do léta 2027.

Gvardiol by tak mohl atakovat i dosud nejdražší defenzivní přestupy. Manchester United zaplatil v roce 2019 za Harryho Maguira 80 milionů liber (2,23 miliardy korun). Liverpool o rok dříve vysázel na stůl za služby Virgila van Dijka o pět milionů liber méně (2,1 miliardy korun). Třetí nejdražší příchod obránce pak zaznamenala v létě právě Chelsea. Ta řešila nouzi v defenzivě příchodem Wesleyho Fofany z Leicesteru City za 70 milionů liber (1,9 miliardy korun).

Měl by Gvardiol zamířit do Chelsea, Realu Madrid nebo Manchesteru City?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články