Fillo dostal červenou po čtyřech minutách. Trenér Vrba si pak nebral servítky

Zlín snížil proti Spartě z 0:3 na 2:3. Závěrečný nápor měl podpořit střídající Martin Fillo, jenže místo toho se po chvilce nechal zbytečně vyloučit.

i Zdroj fotografie: FC Trinity Zlín

Fotbalisté Zlína bojují o záchranu a potřebují každý bod. V domácím utkání se Spartou to dlouho vypadalo jasně ve prospěch hostů. Když v 50. minutě zvýšil Čvančara na 3:0, ševcům asi dával šance málokdo. Jenže tým trenéra Vrby zabral a o deset minut později už na tabuli svítil stav 2:3. Devět minut před koncem podpořili ofenzivu Zlína střídající Martin Fillo a Filip Balaj. Jenže místo toho, aby první jmenovaný zužitkoval své zkušenosti, nechal se zbytečně vyloučit.

První ve sprchách

Nejprve Fillo u půlící čáry zbytečně dojel Jaroslava Zeleného. I když jeho zákrok doslova volal po kartě, domácí hráč se rozčiloval a neodpustil si také peprnější výrazy na adresu rozhodčího Zelinky. Druhou žlutou dostal zaslouženě o necelou minutu později. V nikterak dramatické situaci před vápnem zezadu fauloval Zeleného a následovalo nevyhnutelné. Po druhé žluté Martin Fillo dostal červenou kartu a zápas pro něj skončil.

iZdroj fotografie: FC Trinity Zlín

Trenér Pavel Vrba byl z představení Filla hodně zklamaný a v rozhovoru pro O2TV prozradil, co mu řekne. Že je umělec. Předvést něco takového, to se prostě nevidí. Možná byl přemotivovaný nebo naštvaný, že nenastoupil v základní sestavě, ale mužstvu tím strašně ublížil,“ prohlásil kouč Zlína. Hráče kromě trestu za vyloučení čeká i další stopka za čtvrtou žlutou kartu. Zlínu tak bude chybět minimálně v zápasech s Brnem a Hradcem Králové.

Sudí si nadávky pamatuje

„Nikdo asi nebude říkat, že ta červená neměla být. Mě trošku zarazilo, že po tom prvním zákroku, který byl jasně žlutý, Martin Fillo ještě sudímu Zelinkovi sprostě nadával. Když pak za minutu přijde další situace, tak ten rozhodčí vás nepodrží. Má to nadávání v hlavě a druhou žlutou vám rád dá,“ řekl k vyloučení fotbalista Zdeněk Folprecht.