Fanoušci Bayernu Mnichov se předvedli v tom horším světle

i Foto: bavarianfootballworks.com

Slavný Bayern Mnichov si jde tvrdě za získáním titulu v německé nejvyšší soutěži. Během posledního zápasu na půdě Hoffenheimu jasně dominoval a zcela po právu si odvezl vysoké vítězství 0:6. Světová média se však o skvělý výsledek příliš nezajímají. Mnohem více je totiž zarazilo chování některých hostujících fanoušků, kteří po čas celého zápasu uráželi majitele soupeřova týmu. Neváhali přitom použít vulgarity toho nejodpornějšího charakteru a zajistili si tak ostudu, které se s klubem potáhne ještě dlouhou dobu. Co se vlastně ve Rhein-Neckar-Areně událo?

Vítězství Bayernu je až druhotnou událostí

Utkání mezi Hoffenheimem a Bayernem Mnichov se neslo v poměrně jednoznačném duchu. Hostující fotbalisté během prvního poločasu nastříleli čtyři branky a další dvě přesné trefy přidali i ve druhém dějství. V 67. minutě zápasu však fanoušci německého giganta odstavili fotbal až na druhou kolej. Nad hlavou se jim totiž objevily transparenty protestující proti majiteli Hoffenheimu Dietmaru Hoppovi a nutno podotknout, že při tvorbě sloganů si skupinka výtečníků opravdu nebrala servítky. Použila výrazy, které ve slušné společnosti nemají co dělat a proto je zde rozhodně nehodláme tlumočit.

Když si nelichotivých transparentů všiml hlavní rozhodčí, utkání raději přerušil. K sektoru hostujících fanoušků dokonce přispěchali fotbalisté Bayernu, kteří vyzývali ke slušnému chování. Diváci si sice vzali kárání k srdci, nicméně jen na hodně krátkou dobu. Když nápisy podruhé vylétly vzhůru, časomíra se znovu zastavila a tribuny se vydal krotil Oliver Kahn. Někdejší fotbalový brankář je v Německu legendou a také velkou autoritou, takže jeho slova nakonec zabrala tím správným způsobem.

Zbytek zápasu se nesl v podivném duchu

Fotbalisté obou celku se v posledních třinácti minutách nepouštěli do žádných akcí, jen si mezi sebou přátelsky přihrávali a po závěrečném hvizdu objímali jeden druhého. Člověk, který by v daném momentu přišel k televizní obrazovce a neviděl dřívější události, by si skoro pomyslel, že sleduje exhibiční klání, kde výsledek nehraje roli. Nenáviděný muž číslo jedna Dietmar Hopp v rozhovoru pro televizní stanici Sport 1 pronesl, že absolutně nechápe, co bylo cílem fanoušků Bayernu:

„Problém je, že ani vzdáleně nevím, co po mně tihle lidé chtěli. Pak by pro mě bylo mnohem jednodušší celou tu nenávist pochopit. Nedokážu si vysvětlit, proč jsem jim vlastně provedl.ׅ“

Šéf Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge se proti chování příznivců svého klubu rovněž ohradil a vyjádřil politování nad tím, že tento výstup vrhá neblahé světlo na jinak perfektní výkony fotbalistů:

„Opravdu se za naše fanoušky stydím. V podstatě neexistuje žádná omluva za to, co se v našem sektoru stalo. Byla to odvrácená tvář Bayernu Mnichov v zápase, který přinesl skvělý výsledek. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.“