Dva milníky Jamese Milnera: Premier League hraje 20 let, vstoupil navíc do exkluzivní společnosti

Frank Lampard, Ryan Giggs, Gareth Barry a James Milner. Co má tato čtveřice společného? Posledně jmenovaný promluvil o magickém počtu zápasů, kdo je jeho vzorem a kdy hodlá ukončit kariéru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Závěrečný zápas Liverpoolu v Premier League před mistrovstvím světa přinesl Jamesi Milnerovi překonání hned dvou velkých met. Nad jeho účastí sice visel otazník, protože kvůli otřesu mozku v sestavě Reds nějakou dobu chyběl. Na hřiště se nakonec dostal v 68. minutě. Pro vyhlášeného univerzála, který si v průběhu kariéry zahrál na všech postech kromě stopera a gólmana, je to 600. utkání v elitní anglické soutěži. „Je to hodně zápasů a dlouhá doba,“ řekl Milner po duelu pro oficiální web Liverpoolu.

James Milner ve velké čtyřce

James Milner je teprve čtvrtým hráčem, který má na kontě šestistovku zápasů v Premier League. Před tím to zvládli jen Frank Lampard, Ryan Giggs a rekord drží Gareth Barry (653). Překoná ho záložník Liverpoolu? „Je hodně daleko. Znáte mě, zápas od zápasu a já chci jen dál pracovat a přispívat tomuto fotbalovému klubu, jak jen budu moci,“ poznamenal Milner. V minulosti oblékal dres Leedsu, Aston Villy, Newcastlu a Manchesteru City. Na kontě má také 61 zápasů za anglický národní tým.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dva dny před střetnutím se Southamptonem uběhlo přesně dvacet let od jeho prvního vystoupení v Premier League. Šestnáctiletý James Milner debutoval 10. listopadu 2002 v dresu Leedsu. Při pohledu na fotku z jeho premiéry se Milner srdečně zasměje: „Dresy byly tehdy obrovské. Jsou směšné, že? To by bylo moc velké i pro Virgila (Van Dijka). Jsem si jistý, že fanoušci Leedsu by si tehdy mysleli: „Kdo je sakra tenhle chlap? Nikdy jsem o něm neslyšel!“

22 trenérů, 12 trofejí

Během kariéry, kterou šestatřicetiletý Milner nehodlá jen tak ukončit, hrál pod dvaadvaceti trenéry. Zažil taková jména jako Robson, Keegan, Hodgson, Allardyse, Mancini, Pellegrini, Rodgers, Capello. Posledních sedm let poslouchá Jürgena Kloppa. „Je to dlouhá doba, potřebujete hodně štěstí. Já jsem měl velké štěstí, že jsem mohl hrát se spoustou velmi dobrých hráčů a dokázal jsem se od nich i od trenérů poučit. Je skvělé, že stále hraji a doufám, že přispívám klubu, jako je Liverpool, co nejvíce,“ zmínil James Milner.

Vítěze Ligy mistrů a trojnásobného anglického mistra vzrušuje myšlenka hrát až do čtyřiceti let. Vzor má James Milner v Jimmy Andersonovi. Že vám to jméno nic neříká? Jde o skvělého kriketového nadhazovače, který i ve čtyřiceti reprezentuje Anglii. Oba se dobře znají. Anderson je mimo jiné patronem Milnerovy nadace. „Je neuvěřitelný, že? Viděli jsme se minulý týden. Je (pro mě) inspirací. Říkal, že se cítí neuvěřitelně a úroveň, na které stále hraje, je fantastická,“ cituje záložníka Liverpoolu DailyMail.

James Milner chce hrát do čtyřiceti

S Andersonem sice Milner nikdy netrénoval, o trénincích se ale často baví. „Probírali jsme, jak se oba cítíme. On se cítí skvěle a jeho rozvrh tréninku se změnil. Počet odehraných zápasů se také hodně liší od toho, co bylo v minulosti. Ale stejně tvrdě pracuje, běhá, dělá své věci,“ podotkl James Milner. I když si nepřijde starý, cítí, že na hřišti toho zažil opravdu hodně. Pokaždé, když zapnete televizi, mluví tam lidé, s nimiž jste hráli. Nebo jste hráli s trenérem dalšího zápasu. Já jsem hrál proti Davidu Seamanovi. Právě mu bylo 59. Je to ohromující,“ dodal.

Překoná Milner rekord v počtu odehraných zápasů Premier League?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články