Exsparťan Dúbravka o zklamání: V Manchesteru United neuspěl, v Newcastlu je jen dvojka

Ještě před rokem patřil k oporám svého Newcastlu United, nyní se však jeho role změnila. Jak zvládá vyčkávání na šanci mezi třemi tyčemi?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V loňském ročníku odchytal za svůj Newcastle United 26 utkání, ve kterých výraznou měrou přispěl ke vzestupu anglického celku tabulkou. Aktuální sezóna se však zdaleka nevyvíjí podle jeho představ. Slovenský reprezentant Martin Dúbravka letos nastoupil na ostrovech jen ke čtyřem soutěžním utkáním a nezastírá zklamání. Šanci nedostal ani na podzim, kdy hostoval v Manchesteru United.

Rudí ďáblové tehdy hledali spolehlivou náhradu za Davida de Geu a ukázali právě na Dúbravku. Ten doufal, že se dostane na hřiště alespoň v zápasech, kde bude chtít kouč Erik Ten Hag svou jedničku šetřit. Jenže to se nestalo a Španěl nastoupil do všech utkání Manchesteru United jak v FA Cupu, tak v Evropské lize. Slovák tak musel vzít za vděk alespoň dvě vystoupení v anglickém ligovém poháru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do Manchesteru jsem přišel z důvodu, že hráli o jednu soutěž více. Bylo mi prezentováno, že dostanu příležitost v evropských soutěžích. Ta ale nepřišla, protože trenér chtěl vyhrát skupinu a stavěl nejsilnější sestavu,“ uvedl v podcastu VAR s tím, že působení na Old Trafford přesto bere jako velkou zkušenost. Někdejšího hráče pražské Sparty nebo Slovanu Liberec překvapila i komunikace v kabině nejúspěšnějšího anglického celku všech dob.

Dúbravka: Byla to zkušenost

Jsem rád, že jsem nějaké zápasy odchytal, beru to jako dobrou zkušenost. Velmi mě překvapila kabina, byl jsem z některých špičkových hráčů překvapený, jakým způsobem komunikují s ostatními,“ doplnil. V zimě se vrátil do Newcastlu, kde aktuálně kryje záda stále jedničce Nicku Popeovi. V Premier League tak nastoupil jen do jediného utkání, kdy nahrazoval Popa po vyloučení.

Jak sám slovenským médiím přiznal, se současnou situací zdaleka není spokojený. „Kdo mě zná, ví, že se s touhle pozicí nemohu ztotožnit. Ani v budoucnu se s ní nebudu moci ztotožnit. Uvidíme, co se stane,“ uvedl pro deník Šport. Přesto je podle svých slov v dobrém rozpoložení. „Už jsem něco zažil, takže se můžu připravit na základě vlastních zkušeností. Jsem zkušený skaut,“ zakončil majitel 128 startů v Premier League.

Měl by Dúbravka dostat další šanci v Newcastlu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů