David Limberský šokoval slovy o konci kariéry

i Foto: zimbio.com

FC Viktoria Plzeň se v rámci dvanáctého kola Fortuna Ligy představila na fotbalovém stadionu v Mladé Boleslavi, kde oba celky předvedli opravdu nadstandardní výkony. Západočeši vstupovali do utkání v roli mírných favoritů, čemuž vděčili zejména postavení v tabulce a také pět zápasů dlouhé šňůře neporazitelnosti. Mladá Boleslav je nakonec překvapivě pokořila výsledkem 2:1, který po přesném pokutovém kopu určil v závěrečných minutách Nikolaj Komličenko. Právě zmíněná penalta vzbudila v řadách hostí značnou vlnu nevole a David Limberský, krajní bek Plzeňanů, se na sociálních sítích svěřil se svým úmyslem ukončit kariéru profesionálního sportovce. Jak moc jsou jeho emotivní slova reálná?

První polovina byla jasně v režii hostujícího týmu

Družina Pavla Vrby do zápasu v Mladé Boleslavi vlétla jako uragán, jenže řadu gólových příležitostí nedokázala adekvátně zakončit. Útočná snažení také mnohokrát ztroskotala na skvěle chytajícím Stejskalovi. Velká převaha jim tedy pomohla pouze k hubenému, jednobrankovému vedení, které klid na kopačky ani zdaleka nepřineslo.

V poločase druhém se Mladé Boleslavi podařilo poměrně brzy vyrovnat a ačkoli se Plzeň snažila na vyrovnávací gól rychle odpovědět, pokračovala ve střeleckém zmaru z první půle. Šance se pak střídali na obou stranách a základní vyměřený čas vítěze neučil. V nastavení ale přišla pro Viktorii vzhledem k předváděné hře opravdu tvrdá rána.

Kapitán domácích vyslal do samostatného úniku Jiřího Klímu, který se tváří v tváří brankáři Hruškovi k zakončení nedostal. Došlo ke střetu dvou fotbalistů, který hlavní sudí za pomoci VAR posoudil jako faul, po němž i přes nevoli plzeňských následovala penalta. K té se již tradičně postavil ruský kanonýr Nikolaj Komličenko, který je v podobných situacích naprosto bezchybný. Kvality potvrdil i nyní a Boleslav proto zvítězila 2:1.

Nespokojený Limberský šokoval své fanoušky na Instagramu

David Limberský slavil v den zápasu 36. narozeniny a ačkoli si to velmi přál, zdravotní stav mu nakonec nastoupit nedovolil. Bylo pro něj opravdu složité kousat, že jeho spoluhráči prohráli utkání, kde měli po celou dobu jasně navrch. Nařízená penalta v posledních minutách jej opravdu rozzlobila, dokonce až natolik, že na svém oficiálním instagramovém profilu napsal následující zprávu:

„VAR jestli tohle je penalta, končím s fotbalem klauni.“

Ze slov Davida Limberského je jasně patrné, co si o výkonu asistenta rozhodčího u videa myslí. Skutečně je ale jeho rozhořčení natolik silné, že raději okamžitě skončí s fotbalem? Podle všeho se jednalo pouze o emotivní vyjádření, které si fotbalista nechá projít hlavou a posléze uzná, že na důchod je v jeho případě ještě brzy.