Cristiano Ronaldo se po koronavirové pauze vrátil, dvěma góly rozhodl o triumfu nad nováčkem

Cristiano Ronaldo je zpět! Portugalský křídelník se po téměř čtrnáctidenní absenci vrátil na trávníky a hned přispěl k vítězství svého Juventusu na hřišti nováčka ze Spezie 1:4. „Chtěli jsme vyhrát a Ronaldo nám velmi pomohl,“ přiznal po utkání kouč Andrea Pirlo. „Odehráli jsme dobré utkání, ale měli jsme jej rozhodnout už v první půli, šancí jsme měli spoustu. Pokud je neproměňujeme, zbytečně pak riskujeme proti jakémukoli soupeři,“ dodal.

Do utkání vstoupil lépe Juventus a už ve 14. minutě vedl. Danilo našel za obranou osamoceného Westona McKennieho, ten sám před golmanem ještě pobídl lépe postaveného Álvara Moratu a ten tak mohl zapomenout na své ofsajdové trápení proti Barceloně. Morata hýřil aktivitou a o tři minuty později vyslal do brejku Federica Chiesu, ten však pálil jen několik decimetrů vedle tyče.

Morata se trefil i po druhé, na půli získal míč, odstavil protihráče a přízemní střelou zakončil ke vzdálenější tyči. Jeho rozhodčí zastavil až rozhodčí Rosario Abisso, který po konzultaci s videorozhodčím kvůli ofsajdovému postavení branku neuznal. Spezia dokázala do poločasu vyrovnat, ve 32. minutě se po nabídce Bartomeiho ocitl v dobré pozici Tommaso Pogeba, jehož střela i s přispěním teče domácí obrany skončila mezi třemi tyčemi.

Ronaldo po návratu zářil

Do druhé půle už zasáhl i Cristiano Ronaldo. V 56. minutě za nerozhodného stavu nahradil Paola Dybalu a již o tři minuty později poslal Juventus do vedení. Po průnikové přihrávce Moraty zasekl míč před domácím brankářem a pohodlně přidal svůj čtvrtý gól s v sezóně. O pět minut později se znovu ozvali hosté, po rohu pálil Julian Chabot, dobře postavený Buffon však jeho ránu vykryl.

V 67. minutě už sveřenci Andrey Pirla vedli o dvě branky, po přihrávce Chiesy za obranu si Adrien Rabiot po kličce poradil. Juventus nepolevoval v tlaku, což mu přineslo další slibné příležitosti. Bartomei ve vápně přišlápl Chiesu a Abisso ukázal na penaltový puntík. Ronaldo ukázal svůj pokus a-lá Panenka a pátým gólem v sezóně zakončil na konečných 1:4.

„Jde vidět, že Ronaldo se po pauze dostává opět do formy a zlepšuje se. Celý tým se zlepšuje, někteří hráci se vrací po zraněních a máme čas pracovat na našich plánech,“ dodal Pirlo po utkání.