Co se děje s Bayernem Mnichov? Musíme se podívat do zrcadla. Jsem naštvaný, zuřil Müller

Německý gigant zažívá na startu sezóny nečekanou krizi. Bayern Mnichov potřetí v řadě ztratil body, v sobotu nečekaně remizoval se Stuttgartem 2:2.

i Zdroj fotografie: Bayern Mnichov

Úřadující německý šampion v posledních třech ligových utkáních jen remizoval a propadá se tabulkou. Po dělbě bodů s Borussií Mönchengladbach a Unionem Berlín v sobotu remizoval 2:2 proti Stuttgartu. Do domácího utkání přitom vstoupil lépe a od 36. minuty zásluhou sedmnáctiletého Mathyse Tela vedl. Krátce po poločase dokázali hosté vyrovnat zásluhou Chrise Fuhricha, vyrovnané skóre však vydrželo jen tři minuty.

Noussairem Mazraouim se prosadil devatenáctiletý kanonýr Jamal Musiala a opět vrátil mnichovskému celku vedení. Ještě v 90. minutě byl Bayern blízko ukončení negativní série, zradila ho však chyba v defenzivě. Po neobratném zákroku Matthijse de Ligta ve vápně rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Serhou Guirassy a zařídil cenný bod pro VfB. Bayern tak po odchodu Roberta Lewandowskiho zažívá těžké časy a kritikou po utkání nešetřil ani trenér Julian Nagelsmann, ani kapitán Thomas Müller.

iZdroj fotografie: Bayern Mnichov

Nejsme dostatečně produktivní. Ve druhé půli jsme měli tři obrovské šance, abychom zápas zlomili. Kdyby se nám to podařilo jasně bychom vyhráli,“ komentoval třetí ztrátu v řadě trenér Julian Nagelsmann. Viditelně naštvaný byl po utkání také kapitán německého mužstva Thomas Müller. „Dnes jsem poprvé v aktuálním ročníku naštvaný na náš výkon. Nehráli jsme dobře, ukázali jsme málo z naší hry. Musíme se podívat do zrcadla,“ prohlásil pro agenturu AFP.

Ligu vede berlínský Union

Naopak brankář Stuttgartu Florian Müller byl s bodem plně spokojený. „Nevzdali jsme se a bojovali jsme do poslední minuty. Až do konce jsme věřili, že bod získáme,“ dodal gólman aktuálně čtrnáctého celku tabulky, který po šesti kolech čeká na premiérové vítězství v letošním ročníku. Šanci získat tři body bude mít již za týden proti Frankfurtu. Naopak Bayern se nečekaně propadá tabulkou.

Na vedoucí Union Berlín ztrácí dva body, na druhý Freiburg pak po nedohraném kole další bod. Naopak se dvanácti body mu dýchá na záda Hoffenheim a Borussia Dortmund. Mnichovský celek bude chtít zlomit remízové prokletí za týden, kdy vyzve v barovském derby Augsburg.

Dokáže Bayern opět vyhrát německou Bundesligu?