Čeští fotbalisté, kteří v sousedním Německu neuspěli

i Foto: bundesliga.com
                   

Bundesliga bezpochyby patří k nejlepším evropským soutěžím. I proto se k ní upínají zraky mnoha mladých fotbalistů z České republiky, kteří vidí šanci posílit tamní kluby přeci jen o něco reálněji, než zaujmout giganty z Anglie. Aktuálně v Německu válí například Vladimír Darida, Tomáš Koubek nebo Jiří Pavlenka. Našli by se ovšem i tací, kteří na své zahraniční misi fatálně pohořeli. Pamatujete si, o koho se jedná?

Václav Kadlec

Nyní sedmadvacetiletý útočník Václav Kadlec prošel mládežnickými kategoriemi pražských Bohemians, odkud se následně stěhoval do Sparty, které jeho fotbalové srdce od malička patřilo. V kádru letenských se rozehrál do skvělé formy a netrvalo dlouho, aby kolem něj začalo být pořádně rušno. Když Sparta v roce 2013 nepostoupila do Evropské ligy, dala Kadlecovi svolení odejít do zahraničí. On si vybral německý Frankfurt, kde měl být zářící hvězdou. No, nestalo se tak. Uvedl se vskutku parádně, pak ale výkonnostně upadal a nakonec zcela vypadl ze sestavy. O dva roky později se vrátil zpět na Letnou.

Petr Jiráček

V roce 2008 nastupoval Petr Jiráček za Sokolov a nedokázal si představit, že by tomu v budoucnu bylo jinak. Pak se mu ovšem život obrátil naruby. Do služby jej totiž povolala plzeňská Viktoria, které záložník pomohl k postupu do Ligy mistrů i premiérovému titulu pro mistra domácí soutěže. Mnozí jej považovali za budoucnost záložních řad národního týmu. Přestoupil do Wolfsburgu, kde sice začal dobře, ale stejně jako Kadlec nakonec vypadl ze sestavy. Následně se přesunul do Hamburku, ale ani tam na své dřívější výkony nenavázal. Momentálně hraje ve Zlíně a díru do světa už určitě neudělá.

Václav Pilař

Václav Pilař je takovým fotbalovým smolařem. Disponuje totiž talentem od Pána Boha, nicméně v kariéře jej vždycky brzdil špatný zdravotní stav. V dobách největší slávy si jej jako posilu vyhlédl Wolfsburg, kde se ovšem hned na začátku zranil a neodehrál tak ani jediný zápas. Následně se přesunul do Freiburgu, kde ovšem vinou dalšího zranění nastoupil jen do šesti zápasů. Aktuálně působí v Olomouci, ale ani tam mu kvůli neshodám s trenérem pšenka nepokvete.

František Rajtoral

Ani zesnulý František Rajtoral na své bundesligové misi neuspěl. Rodák z Příbrami odešel v roce 2014 do Hannoveru na hostování s možností opce, jenomže odehrál jen sedm zápasů v základní sestavě a následně se stěhoval zpátky do kádru Viktorie Plzeň. V dobách, kdy působil v Turecku, spáchal sebevraždu oběšením.

Jan Šimák

Fotbalista Jan Šimák odešel do Německa velmi mlád. Nejdříve působil v barvách Hannoveru, odkud se později přestěhoval do Bayernu Leverkusen. Tam se ovšem nepohodl s trenérem a spoluhráči, kvůli čemuž se na krátký čas vrátil zpět do Hannoveru a nakonec skončil ve Spartě. Po třech letech na soupisce nejúspěšnějšího českého klubu to v Německu zkusil znovu, konkrétně posílil Stuttgart. Ani tam se mu ale nevedlo o nic lépe. Svůj potenciál prostě nikdy nedokázal využít naplno.

Foto: bundesliga.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?