Český reprezentant míří do italské Serie A

Po Antonínu Barákovi, Davidu Zimovi a Janu Kubalovi míří do italské nejvyšší soutěže další Čech. Dres aktuálně osmnáctého týmu tabulky z Benátek oblékne bývalý hráč Viktorie Plzeň nebo Brightonu & Hove Albion.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Český reprezentační obránce Aleš Matějů míří na novou adresu. Po konci smlouvy v italské druholigové Brescii bude působit v Benátkách, za které si zahraje tamní nejvyšší soutěž. Pětadvacetiletý odchovanec příbramského fotbalu podepsal v severoitalské metropoli smlouvu do konce aktuálního ročníku s opcí. Venezii bude pomáhat se záchranou mezi elitou, aktuálně totiž svěřenci kouče Paola Zanettiho ztrácejí na nesestupové příčky dva body.

Bývalý hráč anglického Brightonu & Hove Albion nebo Viktorie Plzeň zároveň přiznal, že měl také nabídky z Česka. „Ale když jsem rozvázal smlouvu v Brescii, byla priorita zůstat v zahraničí,“ citoval jej Sport.cz. „Mám radost, že si zase zahraji Serii A. Je to další výzva. Doufám, že to tentokrát bude úspěšnější a podaří se nám ji zachránit. Jsem rád, že jsem mohl zůstat v Itálii, a když jde navíc o Serii A, je to ještě lepší. Je to také pozitivní z hlediska jazyka a adaptace,“ míní.

iZdroj fotografie: Brescia Calcio BSFC

Desetinásobný český reprezentant zároveň doufá, že vyšší herní vytížení mu pomůže prosadit se výrazněji také v dresu národního týmu. V létě se účastnil evropského šampionátu, do žádného z utkání však nezasáhnul. Podle hráčského agenta Viktoria Koláře, jehož společnost Sport Invest se na přestupu podílela, je navíc přesun českého hráče do italské nejvyšší soutěže úspěchem i z hlediska současného přestupového trhu.

Aleš si v Itálii vybudoval dobré jméno, ví agent

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dotáhnout přestup českého reprezentanta do Serie A. Českých fotbalistů v nejkvalitnějších evropských soutěžích není mnoho, v aktuální situaci panující na mezinárodním fotbalovém trhu to navíc je stále obtížnější. Aleš si v Itálii vybudoval velmi dobré jméno, angažmá v Serii A pro něj bylo jednoznačnou prioritou,“ cituje jej Sport.cz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na debut v dresu Benátek si však bude muset Matějů ještě počkat. Před dnešním utkáním proti Torinu měl totiž pozitivní test na koronavirus a zamířil do karantény. „Má pozitivní test na koronavirus, do přímého kontaktu s ostatními členy týmu se nedostal. Nyní je v souladu se zdravotním protokolem v izolaci,“ uvedly Benátky na svých stránkách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem