Ceny Afričanů ve službách Slavie nadále rostou

Foto: slavia.cz

Sázka na hráče z Afriky se vedení Slavie i trenérovi Jindřichu Trpišovskému náramně vyplatila. V barvách sešívaných dlouhodobě odvádějí skvělé výkony a v úvodním utkání proti Chelsea dokonce všichni čtyři nastoupili v základní sestavě. Oproti zahraničním posilám týmu z minulého roku zažívají obrovské úspěchy a toho si samozřejmě všímají i světová média. Konkrétně web transfermag.de se rozhodl zaměřit na aktuální tržní hodnoty každého z nich. Kolik by za ně mohl český klub v případě prodeje utržit?

Ibrahim Traoré

Fotbalista se slavným příjmením pochází z Pobřeží slonoviny, kde se mimo jiné narodil slavný Didier Drogba, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou nebo exsparťan Bony Wilfried. Fotbalová škola v této zemi zažívá v posledních letech skutečný převrat. Ibrahim Traoré započal aktuální sezónu ve Zlíně, odkud si jej na podzim uloupila právě Slavia. Záložník měl nejprve za úkol zacelit vzniklou trhlinu v sestavě kvůli rozsáhlé marodce. Nakonec svými výkony natolik uchvátil, že se hostování rázem proměnilo v přestup a od té doby už patří k základním pilířům týmu. Postupovým gólem proti Seville zajistil Slavii čtvrtfinále Evropské ligy a nechybělo mnoho, aby skóroval také proti Chelsea. Díky těmto skutečnostem se jeho tržní hodnota vyšplhala na 800 tisíc eur.

Simon Deli

Další důkaz toho, jak precizní je fotbalová škola Pobřeží slonoviny. Deli v posledních čtyřech letech hraje v barvách sešívaných a je nejvíce vytěžovaným obráncem klubu. Řadí se také mezi nejlepší stopery v rámci celé české nejvyšší soutěže. Svými výkony si vysloužil také pozvánku do reprezentace. Již několikrát se zdálo, že jej Slavia nedokáže udržet, protože zájem z ciziny byl enormní. On se však zatím odcházet nechystá, i když jeho tržní cena už vzrostla na úctyhodných 2,75 milionů eur.

Peter Olayinka

Rodák z Nigérie má s českou ligou již dřívější zkušenosti. Ještě než před angažmá ve Slavii zamířil do belgického Genku, nastupoval za Duklu. Jaroslava Tvrdíka vyšel tento transfer velmi draho. Olayinka se stal nejdražší posilou v historii klubu, který za něj zaplatil „pouhých“ 83 milionů korun. Pouhých proto, že Genk původně požadoval 200 milionů korun. Třiadvacetiletý útočník doposud vstřelil pět ligových branek a na pořádný rozjezd stále ještě čeká. I tak má ale stejnou tržní hodnotu jako Simon Deli, čili 2,75 milionů eur.

Michael Ngadeu

Reprezentační obránce Kamerunu a příležitostný záložník Michael Ngadeu patří mezi hráče, na kterých Jindřich Trpišovský postavil hru. V Praze už ovšem nejspíš dlouho nezůstane. Zájem o něj projevily kluby z Anglie či Francie. Pokud fotbalista v brzké době odejde, český celek na jeho prodeji vydělá neskutečných 3,5 milionů eur.

Foto: slavia.cz