Bylo to žhavé, ale uhasil jsem to, prozradil Škrtel o zájmu Sparty

                   

Letošní sezóna sice začala blamáží v Atalantě, přesto je závěr šťastný. Pětatřicetiletý stoper Martin Škrtěl vyhrál s tureckým Basaksehirem Istanbul tureckou nejvyšší soutěž a rozmýšlí se, kde ve veleúspěšné kariéře nadále pokračovat. „Buď zůstanu v Basahsehiru nebo se vrátím na Slovensko,“ řekl v rozhovoru pro sport.sk. Přiznal i zájem pražské Sparty.

Škrtel získal teprve druhý ligový titul v kariéře, naposledy před třinácti lety slavil v dresu ruského Zenitu. „Myslel jsem na to. Každý hraje fotbal pro tituly a vítězství. Někteří jich mají víc, jiní méně. První titul se mi podařilo získat na začátku kariéry, druhý přišel teď, kdy se moje aktivní éra blíží ke konci,“ řekl stoper. „Jsem rád, že se mi to podařilo dosáhnout právě tady, v drese Basaksehiru.

i(zdroj: wikimedia.org)

Sezóna bývalého slovenského reprezentanta přesto mohla vypadat úplně jinak. V srpnu loňského roku podepsal smlovu v italské Atalantě Bergamo, tam však vydržel jen tři týdny kvůli neúspěšnému začlenění do herního systému. „Všechno se děje z nějákého důvodu. Možná to máme někde napsané, co se má stát, já jsem zažil příběh jako z pohádky,“ uvedl pro sport.sk

„Jeden den všechno změnil. Basaksehir potřeboval stopera, já jsem byl najednou volný. Všechno do sebe pasovalo. Objevil jsem se v klubu, kde mne každý chtěl už dříve a společnými silami se nám podařila velká věc,“ podotkl Škrtel k premiérovému titulu istanbulského klubu.

i(zdroj: wikimedia.org)

Bývalému hráči Liverpoolu nebo Fenerbahce letos končí roční kontrakt a je tak stále otázkou, kde bude hrát v nadcházejícím ročníku. „Uvidíme. Mám indície z klubu, že by chtěli, abych pokračoval ve spolupráci nadále. Registruju i zájem z jiných klubů, ze Slovenska i ze zahraničí,“ přiznal. „Velké experimenty jako loni v létě ale už dělat nebudu. Buď zůstanu v Basaksehiru nebo se vrátím na Slovensko.

Vyjádřil se i k zájmu pražské Sparty, které ho zvažovala jako alternativu k Dávidu Hanckovi. „Bylo to žhavé, ale uhasil jsem to,“ řekl.

Škrtel patří mezi nejúspěšnější slovenské hráče. Stonásobný reprezentant působil osm sezón v dresu anglického Liverpoolu a celkově si za klub připsal 320 startů. Po odchodu z Premier League zamířil do turecké Super Lig, kde si v dresu Fenerbahce a nyní Basahsehiru připsal téměř stovku utkání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!