V ofenzivě jsme byli úplně jaloví, přiznal po remíze v Moldavsku zklamaný trenér Šilhavý

Po skvělém výkonu proti Polsku přišlo kruté vystřízlivění. V Moldavsku nepředvedl český národní tým nic. Proč podle trenéra skončil duel 0:0?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Po euforii z vítězství nad Polskem přišlo ve druhém utkání kvalifikace mistrovství Evropy kruté vystřízlivění. Na hřišti Moldavska předvedli čeští fotbalisté děsivý výkon a se slabým soupeřem ukopali jen bod za remízu 0:0. Cítíme obrovské zklamání. Představovali jsme si, že když jsme s Polskem sehráli skvělý zápas a udělali jsme tři body, že to potvrdíme a budeme jich mít šest. Odehráli jsme špatný zápas, a proto máme jen bod,“ řekl v rozhovoru pro ČT Sport trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.

Tragická první půle

Těžko lze vybírat, co by se dalo na hře reprezentačního výběru tentokrát ocenit. Nefungovalo totiž nic. Rozehrávka vázla, byla pomalá, málo pohybu. Celý první poločas, až na tu velkou šanci Tomáše Součka, jsme si téměř nic nevypracovali,“ prohlásil zklamaný trenér. Po změně stran přišlo mírné zlepšení, výkon ale zůstával v kategorii mizerný. Co na to Jaroslav Šilhavý?

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Poprvé střídal až v 73. minutě. „Myslím si, že jsme stupňovali tlak. Dostávali jsme se do vápna, měli jsme převahu a nějaká střela tam byla, ale nic z toho. V ofenzivě jsme byli úplně jaloví. Chyběla kvalita centrů ze stran, prostě neměli jsme nic. Dneska nejde, abychom někoho chválili. Útočníci nedostali dobrý balón, ale ani oni ho neudrželi. Vytváření převahy a šancí je složitější a dneska jsme tu kvalitu v tomto neměli. Je to velká škoda a velká chyba,“ mrzelo Šilhavého.

Jak hodnotíte výkon českého týmu v Moldavsku?