Blíží se nová sezona fotbalové ligy. Kdo má ambice získat titul

                   

Letošní ligová přestávka je nebývale krátká. Všechny týmy už jsou v plné přípravě a jejich fotbalisté měli jen několik krátkých týdnů oddychu. Někteří ani to ne. Kluby už také stihly posílit, zejména vedoucí trio představilo řadu zajímavých nových tváří.

Jak pravděpodobně dopadne souboj o titul? A zasáhne do něj někdo další kromě silné trojky Slavia, Sparta a Viktoria Plzeň? Podle všeho nikoli.

Slavia Praha, velký favorit

Na nadcházející sezonu se Sešívaní začali připravovat už o zimní přestávce. Natolik si byli jistí svým náskokem, který se sice zmenšil, ale nakonec přeci jen vydržel. A tak mohl Trpišovský se svými kolegy do sestavy zabudovat celou řadu mladých hráčů, do nichž Slávisté v uplynulých dvou letech investovali. Tým má zdravé sebevědomí, je skvěle fyzicky připravený a hladový uspět v tuzemských i evropských soutěžích. Nejen podle sázkových kanceláří je proto Slavia největším favoritem.

iZdroj fotografie: zen.yandex.ru

Viktoria Plzeň, Slavii v patách

Pokud má podle bookmakerů někdo šanci sesadit Slavii z trůnu, jsou to právě Západočeši. Tým nakopl příchod nového trenéra Adriána Guľy, jeho efekt však v nástavbě poněkud vyprchal. Na rozdíl od svých konkurentů navíc Viktoriáni bláznivě nerozhazují na přestupovém trhu, snaží se nakupovat chytře. Uvidíme, zda jim tato strategie pomůže i do evropských pohárů, Plzeňští mají šanci postoupit i do milionové Ligy Mistrů. V české lize pravděpodobně obhájí druhé místo.

iZdroj fotografie: thesirenssong.com

Sparta Praha, zuřivě posilující

Sparťanům už nevyšlo několik v řadě. A ani ta nadcházející zřejmě jejich fanoušky nepotěší. Letenští sice mají slušné šance zahrát si Evropskou ligu, ale navzdory angažování hned několika reprezentantů na ně zřejmě zbude třetí místo. Sparta totiž dlouhodobě trpí tím, že její tým je jen souborem individualit. Je také otázkou, jak dlouho na lavičce Pražanů vydrží stávající trenér Kotal.

Do bojů o evropské poháry se pravděpodobně zapojí:

  • Liberec
  • Jablonec
  • Ostrava
  • Mladá Boleslav
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka