Bizarní Mosquerova oslava v Ďolíčku. Čím naštval fanoušky svého bývalého klubu?

Hořký konec kolumbijského útočníka Jhona Mosquery v Ďolíčku nezůstal zapomenutý. Třiadvacetiletý střelec v dresu Plzně vůbec poprvé proti svému bývalému klubu skóroval a oslavnými gesty nešetřil.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Bouřlivá oslava před domácím kotlem, tanec a gesta provokující fanoušky. Kolumbijský útočník Jhon Mosquera oslavil vedoucí gól plzeňské Viktorie v pražském Ďolíčku nevybíravými gesty a musel si tak vyslechnout od příznivců svého bývalého celku bučení a řadu nadávek. Ještě před dvěma lety přitom patřil Mosquera k oblíbencům zelenobílých, kteří oceňovali jeho technické finesy a rychlost.

Rychlonohého Kolumbijce totiž objevilo pro českou nejvyšší soutěž právě vedení Bohemians. To jej před osmi lety získali na hostování po paběrkování v nižších španělských soutěžích. Mosquera tehdy strávil v Ďolíčku dva ročníky, než se přesunul do rodné Kolumbie. V únoru 2020 se pak domluvil na návratu a podepsal půlroční kontrakt. V létě s klubem, za který odehrál 71 soutěžních utkání, nastoupil do přípravy a vyjednával o nové smlouvě.

S novými podmínkami souhlasil a v sobotu měly být dotaženy detaily a smlouva podepsána,“ informoval tehdy klub. „Dnes ráno absolvoval trénink bez náznaku, že by něco mělo být jinak. Trenér Klusáček hráče zapsal i na soupisku odpoledního utkání s Chrudimí. Pár desítek minut před zápasem Jhon poslal vedení klubu SMS, že v Bohemians končí,“ stojí v prohlášení klubu, který byl z jednání hráče zklamaný.

Napodobil Krmenčíka

Sám Mosquera však tehdy tvrdil, že se s ředitelem klubu osobně sejít nemohl vinou jeho dovolené a s mužstvem se stihnul rozloučit před zápasem s Chrudimí. Kolumbijec posléze zamířil do Slovanu Liberec, od července loňského roku pak patří ke klíčovým hráčům Michala Bílka v plzeňské Viktorii. Ani kuriózní oslava ve vzájemném utkání však nepomohla Západočechům k bodům a proti pražským Bohemians nakonec jen remizovali 1:1.

Obdobnou oslavou se proti svému bývalému klubu prezentoval v listopadu loňského roku Michael Krmenčík, který v dresu pražské Slavie vstřelil branku právě Viktorii Plzeň. Reprezentační útočník sklidil za své chování vlnu kritiky jak ze strany fanoušků obou táborů, tak ze strany fotbalové veřejnosti.

Mají hráči slavit góly proti svým bývalým klubům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů