Benjamin Tetteh zřejmě zůstává na Spartě

i Foto: ghheadlines.com
                   

Budoucnost Benjamina Tetteha v barvách pražské Sparty byla ještě na počátku podzimní části sezóny poměrně nejistá. S příchodem Libora Kozáka totiž ztratil místo v základní sestavě a jelikož měl český útočník plnou důvěru trenéra Václava Jílka, zdálo se, že rodák z Ghany na Letné dlouho nevydrží. Prognózy se však od skutečnosti mnohdy diametrálně odlišují, takže i pozici Tetteha v klubu se postupem času změnila. Před zimní pauzou se z něj stal jasný útočník číslo jedna a příprava naznačuje, že v tomto trendu bude pokračovat i na jaře.

Tetteh na sebe upozornil hattrickem v přípravném utkání

Nedávný přípravný zápas mezi Spartou a Jihlavou jasně ukázal, který z letenských útočníků má momentálně lepší formu. Zatímco Libor Kozák si s obranou soupeře nedokázal poradit, Benjamin Tetteh z pozice náhradníka vykouzlil hned třikrát gólovou radost svým trenérům. Protihráčům se jej nedařilo odstavit od míče, ve spolupráci s Martinem Haškem předváděl fotbal, na jaký u něj letenští fanoušci nebyly zvyklí. Práci afrického kanonýra si pochvaloval asistent hlavního kouče Michal Horňák:

„Je vidět, že Benjamin je při chuti. I přesto, že měl ještě v úterý zdravotní potíže, nastoupil do zápasu. Jsme rádi, že vydržel celý poločas. Bylo znát, že když se dostal do šancí, řešil je jinak, než například na začátku podzimu.“

Horňák ve svém hodnocení zavzpomínal na časy, kdy to s výkony Benjamina Tetteha bylo jako na houpačce. Někdy zahrál naprosto famózně a tvrdou dřinou udivoval i na trénincích, jindy zase zapadl do slabšího průměru a působil, jako když ho fotbal z ničeho nic přestal bavit. Těžko říct, čím tato skutečnost byla způsobena. Každopádně s ohledem na události posledních týdnů se zdá, že z nejhoršího už je konečně venku.

Nabídky na Tetteha Sparta pravděpodobně smetla ze stolu

Michal Horňák se dále zastavil u Tettehova přístupu, k němuž momentálně nemá sebemenší výhrady:

„V jeho přístupu žádný problém nevidím. Jsme s ním nad míru spokojení. Proti Jihlavě patřil mezi nejlepší hráče. Po ztrátě míče dokázal zabojovat i směrem dozadu, což se u něj dřív tak často nestávalo. Od nového roku je jasně vidět, že se chce za každou cenu prosadit do základní sestavy a potvrzuje to i kvalitními výkony.“

Nad budoucností Benjamina Tetteha visely ještě před pár dny otazníky. Není žádným tajemstvím, že Sparta na svého ghanského útočníka dostala nabídky ze zahraničí. Konkrétně o jeho služby projevily zájem kluby z Portugalska a Francie.

Jenže z plánů nakonec sešlo, protože spolu obě strany ani v jednom případě nenašly společnou řeč. Vedení Pražanů je svého afrického hráče ochotno pustit pouze za cenu 125 milionů korun, což je vzhledem k jeho podzimním výkonům částka naprosto nereálná.

Foto: ghheadlines.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články