Barcelona se chystá prodávat, jen tři hráči mají budoucnost jistou

i Zdroj fotografie: fcbarcelona.com
                   

Ekonomičtí odborníci se shodují, že dopady pandemie koronaviru postihnou všechny bez výjimky a rány si jako lidstvo budeme lízat ještě hodně dlouhou dobu poté, co zákeřná nemoc COVID-19 odezní. Velkou facku už dostaly například fotbalové kluby, které kvůli nucené pauze, absenci příjmů ze vstupenek a televizních práv nemají na vyplácení odměn svých hvězdných hráčů. A zdaleka se nejedná jenom o týmy v nižších soutěžích, jak se lidé mylně domnívají. Velké ztráty očekává dokonce i slavná Barcelona, jejíž vedení nedávno sdělilo, že na prodej je momentálně většina jejích opor. Výjimku tvoří pouze trio, které vám představíme v následujících řádcích.

Frenkie de Jong

Frenkie de Jong je dvaadvacetiletý nizozemský záložník, kterého Barcelona získala teprve na počátku roku 2019 z Ajaxu Amsterdam. Tehdy za něj vyplatila ohromných 86 milionů korun, což je v přepočtu na naši měnu asi 2,2 miliardy korun. O de Jonga přitom tehdy usilovali i takoví velikáni jako Bayern Mnichov či Paris Saint-Germain. Jelikož se holandský reprezentant ukázal ve velice dobrém světle a rychle se zabydlel v základní sestavě, Barcelona jej v současné době považuje za hráče neprodejného. Je totiž vzhledem k nízkému věku velkým příslibem do budoucna.

iZdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com

Marc-André ter Stegen

Když se Barcelona rozloučila se svou dlouholetou oporou v brankovišti Victorem Valdésem, celý svět pochopitelně zajímalo, kdo pětinásobného krále brankářů v La Lize nahradí. Los nakonec padl na Marca-André ter Stegena, který v roce 2014 opustil mateřskou Borusssi Mönchengladbach a vydal se na své první zahraniční angažmá. Rok se s rokem sešel a sedmadvacetiletý strážce svatyně stále působí na stejné adrese a jeho pozice zůstává natolik silná, že se podle vedení klubu a americké televize ESPN jako jeden z mála nemusí strachovat, že by v brzké době zamířil jako lukrativní zboží na přestupový trh.

iZdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com

Lionel Messi

Než by Barcelona prodala geniálního argentinského útočníka Lionela Messiho, to by se raději zbavila veškerého personálu a možná by obětovala i některé méně potřebné vybavení stadionu. Lionel Messi a katalánský klub prostě patří dohromady a nikdo si momentálně nedokáže představit, že by mělo dojít ke konci spolupráce. Šestinásobný držitel Zlatého míče se již v minulosti nechal slyšet, že Barcelona je jeho srdeční záležitostí a kromě návratu do rodné vlasti neexistuje nic, kvůli čemu by se ji rozhodl opustit.

Nic na to nezměnily ani nedávné hádky s vedením zaviněné předčasným koncem trenéra Ernesta Valverdeho. Sportovní ředitel Eric Abidal tehdy pronesl, že hráči pod koučem odmítali nadále pracovat a jeho vyhazov si proto v podstatě vydupali. Právě Lionel Messi byl ale zásadně proti a výroky svého bývalého spoluhráče na sociálních sítích vyvrátil. Ačkoli se v médiích začaly objevovat spekulace o Messiho odchodu, nakonec se (naštěstí) žádná z nich nepotvrdila. Nic na tom nezmění ani koronavirus, ani padající trakaře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články