Baník zlákal další zvučnou posilu. Taková nabídka se neodmítá, přiznal

Ostravský Baník nadále posiluje svůj kádr. Kdo je osmou posilou týmu pod taktovkou zkušeného stratéga Pavla Hapala?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Ostravský Baník hlásí příchod osmé letní posily. Modrobílý dres bude v nadcházejícím ročníku hájit jeden z největších talentů českého fotbalu Samuel Grygar. Teprve osmnáctiletý středopolař se do Ostravy vrací po třech letech, které strávil v italském Interu Milán. Dlouholetý mládežnický reprezentant podepsal se svým mateřským celkem čtyřletou smlouvu. „Máme s ním dlouhodobé plány,“ přiznal sportovní šéf Baníku Luděk Mikloško.

Absolvoval i řadu tréninků s prvním týmem Interu, takže už nabral i zkušenosti na opravdu špičkové úrovni. Splňuje dva důležité atributy naší letní přestupové strategie, tedy že je mladý a velmi perspektivní. A samozřejmě je tu přidaná hodnota v tom, že to je baníkovec. Dáme mu čas na to, aby si zvykl a samozřejmě ho postupně chceme zabudovávat,“ komentoval jeho příchod Mikloško s tím, že Slezané museli mladou naději z Itálie vykupovat.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Pomohla nám v tom i oboustranná dohoda při přestupu do Interu, že Baník bude mít v takovém případě při jednáních přednostní právo,“ přiznal Mikloško. Sám Grygar, který před rokem triumfoval v italské juniorské soutěži, se na první starty v seniorském fotbale těší. „Po mé poslední sezoně v Interu jsme s agentem začali řešit, co bude dál. Hned když mi řekl, že o mě má velký zájem Baník Ostrava, bylo rozhodnuto. Takovou nabídku jsem nemohl odmítnout,“ přiznává odchovanec ostravského fotbalu.

Grygar: Je to splněný sen

Podle Grygara je působení v prvním týmu Baníku splněním osobního snu. „Mou osobní motivací bylo už odmalička to, že jsem chtěl hrát za A-tým v klubu, který mě vychoval. A teď se mi to může splnit,“ dodává s tím, že jeho přesun zpět do mateřského klubu si přál i jeho spoluhráč Matěj Šín. Oba totiž patří mezi největší naděje úspěšného ostravského ročníku 2004. „Chtěl mě dotáhnout zpět nejvíc, protože se s ním znám nejdéle,“ přiznal.

Hrál jsem s ním už odmalička. Prošli jsme spolu všemi kategoriemi v Baníku, a taky reprezentací. A na hřišti jsme si spolu vždycky seděli,“ dodává s tím, že byl před svým přesunem v kontaktu také s dalšími hráči slezského celku. Osmnáctiletý talent je již osmou posilou Baníku v tomto přestupovém období. Kádr trenéra Pavla Hapala již dříve vyztužili útočníci Abdullahi Tanko, Ewerton a Filip Kubala. Slezané získali také záložníky Filipa Blažka a Tomáše Riga, defenzivu pak posílil bek Patrick Kponzo a brankář Jakub Markovič.

Je správnou cestou sázet na nadějné mladíky s ostravským rodokmenem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články