Baník opouští produktivní útočník

Ostravský Baník pokračuje v úpravách kádru pro novou sezónu. Pod trenérem Pavlem Vrbou nebude nastupovat pětadvacetiletý útočník, který uplynulý ročník strávil na hostování v polské Ekstraklase.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Před dvěma lety jej získal ostravský Baník jako volného hráče a těšil na jeho produktivitu. Pětadvacetiletý útočník Tomáš Zajíc dokázal v loňském ročníku vyrovnat své ligové maximum osmi branek, na setrvání v dresu slezského celku to však nestačilo. Zamířil proto na hostování s opcí do polského Zaglebie Lubin, to však po konci sezóny v polské Ekstraklase o jeho služby nadále nestojí.

Odchovanec Slovácka proto podruhé v průběhu posledních tří sezón změní dres. Jak potvrdil sportovní ředitel Baníku Ostrava Alois Grussmann klub finalizuje dohodu o přestupu s českobudějovickým Dynamem. „Ozvali se nám ale jiní zájemci a mezi nimi České Budějovice, se kterými jsme se dohodli na podmínkách transferu. Tomášovi přejeme hodně zdaru v další kariéře a děkujeme mu za práci, kterou pro Baník odvedl,“ uvedl na stránkách klubu s tím, že oba celky jsou dohodnuty.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Zbývá však dokončit ještě dohodu mezi hráčem a jihočeským klubem a formality. „Jsme s Baníkem Ostrava domluvení, ještě řešíme transferové formality. Všechno by mělo být dotažené během příštího týdne,“ prohlásil pro klubový web Dynama sekretář klubu Milan Čadek. Produktivní útočník tak bude moci v nadcházejícím ročníku rozšířit svou sbírku 138 startů, ve kterých vstřelil 34 branek a na dalších šest přihrál.

Zajíc zacelí díru po Van Burenovi

České Budějovice tak nadále posilují kádr, který po konci hostování opustily výrazné opory mužstva. Zpět do Edenu zamířil kmenový hráč pražské Slavie Mick Van Buren, do řad plzeňské Viktorie se vrací pětadvacetiletý kanonýr Ondřej Mihálik. Dohromady oba hostující hráči nastřádali 7 branek a 10 asistencí, čímž se podepsali pod téměř třetinu gólů Jihočechů v uplynulé sezóně. Novou smlouvu navíc stále nepodepsal záložník Patrik Brandner.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

V pouhých dvaatřiceti letech pak ukončil svou kariéru stoper Pavel Novák, který se bude věnovat civilnímu zaměstnání. Naopak pruhovaný dres by podle předchozích informací sekretáře klubu Milana Čadka měla obléci také dvojice nových posil také do záložní řady, jejich jména však neupřesnil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení