Arsenal je zpět v čele. Díky dvěma trefám z nastavení ovládl divokou přestřelku. Arteta mluvil dvou lekcích, které si ze zápasu odnáší

Šestigólovou přestřelku na hřišti Aston Villy rozhodl Arsenal dvěma trefami v nastavení. Trenér Mikel Arteta mluvil o tom, že si odnáší z utkání dvě cenné lekce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Aston Villa šla do vedení už v 5. minutě, díky trefě Watkinse. O deset minut později Arsenal vyrovnal tvrdou ranou Saky. Domácím pak vrátil vedení Coutinho, který nastoupil v základní sestavě poprvé pod trenérem Emerym. Když v 61. minutě napálil Zinčenko míč zpoza vápna na bližší tyč, srovnali kanonýři podruhé krok.

Břevno, hlava brankáře a gól

Hosté z Londýna mohli poté dokonat obrat, Nketiah ale hlavičkoval do břevna a obrovskou šanci spálil Odegaard. Rozhodnutí nakonec přišlo až v nastavení. Jorginhova střela  se od břevna odrazila do hlavy domácího brankáře Martíneze a poté do sítě. Ve snaze přispět k vyrovnání se pak gólman vydal přes celé hřiště na roh, jenže ten hosté pokazili a Martinelli po brejku skóroval do prázdné branky.

Po prohře Gunners s Manchesterem City se hodně mluvilo o šancích Arsenalu na titul. Do tohoto kola šly oba týmy se shodným počtem bodů, přičemž kanonýři mají zápas k dobru. Vzhledem k tomu, že Citizens hráli v Nottinghamu 1:1, tým trenéra Artety rivalovi odskočil na čele tabulky Premier League na dvoubodový rozdíl.

Arteta jásal, Emery zuřil

V zápasu na hřišti Aston Villy ukázali hráči Arsenalu psychickou sílu, když dvakrát dokázali vyrovnat. I když se jim pak nedařilo dát třetí gól, nepanikařili a šli za ním až do nastavení. „Můžeme si odnést dvě velké lekce,“ uvedl Mikel Arteta pro BBC Sport. „V první půli jsme dělali jednoduché věci špatně a ve druhé jsme zvýšili naši individuální úroveň a dělali jednoduché věci správně. Zaslouženě jsme vyhráli.“

Plán trenéra Unaie Emeryho jak zastavit Arsenal málem vyšel. Zatímco Emiliano Martínez byl po utkání nešťastný z vlastního gólu, Emery zuřil. Zlobil se na brankáře, že šel na konci nastavení na roh a Gunners pak dali po brejku čtvrtou trefu. „Dnes jsem velmi, velmi zklamaný,“ řekl Emery. „Jsem zahanben posledním gólem. Nikdy jsem nenapověděl svému brankáři, aby šel dopředu. Musíme mít jasnou mysl a být chytří. Dnes se rozhodl sám. Teď to ví,“ dodal trenér Aston Villy, která prohrála potřetí v řadě.