Ani Ronaldo nepomohl. Manchester United opět ztratil, fanoušci volají po radikálním kroku

S novými posilami měli být nepřemožitelní, přesto se nečekaně trápí. Fotbalisté Manchesteru United potřetí v letošním ročníku ztratili body, po prohře proti Aston Ville jen remizovali s Evertonem 1:1.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC

Svěřenci trenéra Ole Gunnara Solskjaera přitom byli od prvních minut lepším mužstvem a to i přesto, že portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo zůstal jen na lavičce náhradníků. Skóre mohl otevřít po dvaceti minutách hry Edinson Cavani, ale jeho ránu hostující brankář Pickford dokázal vyrazit. Diváci si museli na první branku počkat až do 43. minuty, kdy se po přesné přihrávce Bruna Fernandese prosadil Anthony Martial.

Po hodině hry se na trávníku objevily také dva nejvýraznější příchody letního přestupového období v podání rudých ďáblů Jadon Sancho a Cristiano Ronaldo. Ani jejich příchod však nedokázal odvrátit vyrovnávající branku. Po rohu domácích v 65. minutě se dostal do brejkové situace Abdoulaye Doucoure, který vyslal do šance zkušeného obránce Androse Townsenda. Ten se nemýlil a navíc přidal oslavu právě po vzoru Ronalda.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Nemělo jít o zesměšnění, ale o známku respektu k chlapíkovi, který ovlivnil moji kariéru. Strávil jsem stovky hodin na trávníku a u videa, kde jsem analyzoval jeho pohyb a rozhodovací schopnosti. Je jedním z mých idolů,“ přiznal po utkání Towsend, který mohl být šťastnější než jeho portugalský protějšek. Manchester United totiž ani tlakem v závěru nedokázal obrátit vedení na svou stranu a potřetí v ročníku tak ztratil body.

Kouč Solskjaer po utkání na tiskové konferenci vysvětloval, proč Ronaldo nastupoval až z lavičky náhradníků. „Má úžasný vliv na mužstvo a je ohromný profesionál. Ve svém věku je stále fit, ale samozřejmě ho musíme vést a zajistit, aby si udržoval svou formu,“ prohlásil. Přesto stovky fanoušků Manchesteru United na sociálních sítích vyzívají osmačtyřicetiletého norského trenéra k rezignaci.

Zaslouží si vyhazov, nechápu jak mohl Ronalda posadit na lavičku,“ napsal na Twitter jeden z fanoušků. „Ole není tím pravým trenérem pro Manchester United. Každý zápas hrajeme stejně, ať jde o rozestavení nebo strategie. Pokud máme nejlepšího světového hráče nemůžeme jej jen tak posadit na lavičku. Ole, proč tohle proboha děláš?“ dodal další z příznivců.

Zdroj: Onlajny, Mirror, Sportsmax