Anglická média považují Čechy na jeden z nejslabších týmů Eura

Foto: express.co.uk

Česká fotbalová reprezentace se dokázala probojovat na EURO 2020, k čemuž jí mimo jiné pomohla také důležitá výhra nad Anglií. Los jí tohoto soupeře přisoudil i v rámci základní skupiny D, kde navíc číhá také velice silné Chorvatsko. O čtvrtém účastníkovi dosud nebylo rozhodnuto, nicméně britská média se už dnes shodují, že Česká republika nemá v podstatě žádnou šanci. Nečekané vítězství v kvalifikaci přisuzují náhodě a špatnému výkonu svých reprezentantů, přičemž výběr Jaroslava Šilhavého je prý druhým nejslabším na celém šampionátu.

Deník Bleacher Report nám pořádně naložil

Českou republiku los na mistrovství Evropy přiřadil do základní skupiny D, kde se určitě potká s Chorvatskem a Anglií. Trojici v brzkých dnech doplní Skotsko, Srbsko, Norsko nebo Izrael. Podle britských médií jsou však svěřenci Jaroslava Šilhavého v podstatě tím nejmenším nebezpečím, které je mohlo potkat. Deník Bleacher Report kupříkladu napsal:

„Je to solidní tým, zejména ve středu pole díky Tomáši Součkovi a Alexi Královi, ale pro Anglii ani pro Chorvatsko nejsou soupeřem. Pravděpodobně je navíc čeká další obtížný soupeř v podobě Srbska.“

Zatím známe dvacet účastníků nadcházejícího evropské šampionátu, které se zmíněný deník rozhodl seřadit podle kvality. Ani v této disciplíně Češi příliš neobstáli. Patří jim totiž předposlední, devatenácté místo. Hůře dopadli už jen Finové. Před nás se naopak zařadily národní týmy jako Švédsko, Wales, Rakousko nebo Švýcarsko. Znamená to tedy, že do bojů vstupuje v roli největších outsiderů, což může být na druhou stranu mnohem lepší vstupní pozice.

Od týmu s takto nevalným hodnocením se nic velkého nečeká. Znamená to tedy, že na mezinárodní akci můžeme jen překvapit. Pravda, při pohledu na soupeře se nám mohou rozklepat kolena, nicméně už kvalifikace ukázala, že se silnějšími celky hrát umíme. Jako jediní jsme totiž dokázali porazit Anglii, byť výkon rozhodně nepodala adekvátní.

Anglie se těší na zápasy před domácím publikem

Anglická reprezentace se v příštím roce minimálně třikrát představí před domácím publikem, očekává se bouřlivá atmosféra. Tuto skutečnost kvitoval i trenér Southgate, který pronesl:

„Bude to úžasná zkušenost pro naše hráče, fanoušky i celou veřejnost. Už se na takový zážitek moc těšíme. V Rusku na MS před dvěma lety jsme viděli, jaké to bylo. Když budeme hrát dobře a vyhrávat, celá země se sjednotí, což je něco výjimečného. Musíme ze sebe vydat maximum.“

Představitelé anglického národního týmu si také oddychly, že jim los nepřisoudil základní skupiny F. Ta je totiž považována za naprosto smrtící, protože v ní změří síly Portugalsko, Německo a Francie. Ani my bychom si dnes netroufli hádat, kdo se na konci bude radovat.

Foto: express.co.uk