Alex Král ve Spartaku Moskva tápe, stejně jako zbytek jeho spoluhráčů

i Foto: bestsport.news
                   

První dojmy exslávisty Alexe Krále po přesunu do bohatého Spartaku Moskva byly veskrze jen a jen pozitivní. To se ovšem změnilo v okamžiku, kdy definitivně propukl nový ročník Ruské Premier Ligy. Tradiční fotbalový klub je po prvních jedenácti ligových kolech na devátém místě tabulky a nedávné čtyři prohry v řadě zapříčinily, že si trenér Oleg Konorov musel sbalit kufry. Alex Král postupně vypadl ze základní sestavy a nyní nastupuje pouze coby střídající hráč na posledních několik minut. Přijde s novým trenérem změna? Klub si prý brousí zuby na Itala Gennara Gattusa.

Po sérii neúspěchů přišel radikální řez

Spartak Moskva skončil v minulé sezóně na pátém místě a do ročníku nového vstupoval s nemalými ambicemi. Vedení klubu během léta přivedlo celou řadu významných posil v čele s talentovaným Alexem Králem, který učaroval světu díky výkonům v dresu Slavie během jejího tažení Evropskou ligou. Šikovný záložník se stal druhým nejdražším fotbalistou české ligy (po Tomáši Rosickém), Pražané za něj vyinkasovali ohromných 310 milionů korun. Sám Král se na novou výzvu těšil a doufal, že v klubu jeho herní kvality konstantně porostou.

Realita se ovšem původním plánům značně vzdaluje. Spartak vedený trenérem Olegem Konorovem v posledních čtyřech ligových zápasech prohrál se Zenitem Petrohrad, Ufou, Uralem i Orenburgem a se čtrnácti body zaujímá deváté místo v tabulce. Alex Král postupně vypadl ze základní sestavy a nyní se dostane na hřišti vždy jen jako střídající hráč v posledních minutách zápasu. Možná ale přijde změna.

Fanoušci Spartaku začali po posledních zmarech svých fotbalových ikon volat po odvolání hlavního kouče, který jejich volání vyslyšel a po domluvě s vedením klubu na svou funkci rezignoval. Kdo zaplní vzniklou trhlinu? Podle zahraničních médií krouží Spartak kolem bývalého italského reprezentanta Gennara Gattusa.

Italové jsou ve Spartaku vítanými hosty

Moskevský klub nehodlá angažovat italského trenéra poprvé. Ještě před nástupem Olega Konorova vedl tým Massima Carrera. Jeho tvář by podle všeho příznivci Spartaku rádi znovu uvítali, což je ovšem podle zákulisních zdrojů v podstatě nereálné. Jednačtyřicetiletý Gennaro Gattuso je ale více než adekvátní náhradou vzhledem k jeho sportovním zkušenostem. Někdejší defenzivní záložník začínal s fotbalem v italském Calciu, odkud se později stěhoval na britské ostrovy, kde posílil slavný Glasgow Rangers.

Nejvýraznější stopu ovšem zanechal v kádru AC Milán, kde hrával po dobu dlouhých třinácti let. Na sklonku kariéry odešel do švýcarského Sionu, kde si posléze také poprvé vyzkoušel roli trenéra. Přes další angažmá se nakonec dostal zpátky do AC Milán, odkud byl ovšem poměrně nedávno odvolán. Rýsuje se tato zajímavá spolupráce? Alex Král by se měl od několikanásobného italského reprezentanta hodně co naučit.

Foto: bestsport.news

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství