Ztroskotá odveta století na astronomické odměně? Vémola promluvil – SportyŽivě

Ztroskotá odveta století na astronomické odměně? Vémola promluvil

Po dvou letech od zápasu století se mohou Karlos Vémola a Attila Végh opět utkat v oktagonu. Podle promotéra Ondřeje Novotného je na stole nejvyšší možná finanční nabídka.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Od listopadu 2019, kdy se Karlos Terminátor Vémola a Attila Végh utkali v pražské O2 Aréně, uplynuly téměř dva roky. Podle promotéra organizace Oktagon aktuálně nastává vhodný čas na odvetu mezi oběma bojovníky, proto představil jak Véghovi, tak Vémolovi finanční nabídky. „Attilovi jsme dali nabídku s tím, že vyšší už nikdy nebude. S přibývajícím časem bude naopak klesat,“ prozradil pro Šport na adresu šestatřicetiletého zápasníka.
Na odpověď však zatím stále čeká. Podle informací slovenského deníku Šport by se mohl honorář slovenského zápasníka pohybovat až kolem 150 tisíc eur, tedy zhruba čtyř milionů korun. Jak sám před časem prozradil, za úvodní duel inkasoval zhruba milion korun, což se podle něj nebude opakovat. „Teď musím dostat víc. Jsem skromný chlapec, ale umím odhadnout svoji cenu,“ prohlásil pro Šport.


iZdroj fotografie: Oktagon MMA

„Je to jednoduchá matematika. Když vydělá Oktagon, musí vydělat i Attilka,“ dodal slovenský zápasník. Ten však podle svého českého protějšku astronomicky nadhodnocuje svůj honorář a snižuje tak pravděpodobnost odvety. „Slyšel jsem až od 200 tisících eur. To je absolutně nereálné. Pokud Attila žádá tolik, odveta nikdy nebude. Nemyslím si, že v českých podmínkách jde jednomu zápasníkovi dát takovou sumu,“ uvedl Vémola pro magazín Káočko.

A já nenastoupím, pokud dostanu například 50 tisíc a on dostane čtyřnásobek. O tolik lepší bojovník není. Pokud se zápas uskuteční, budu chtít mít otevřené karty od Oktagonu a znát kolik na tom oba vyděláme. Nevidím jediný důvod proč by měl vydělat víc. Měl by se zamyslet, kdo mu dal příležitost vydělat takové peníze,“ dodal Vémola, který od prohry s Véghem zůstává neporažený.

A dává mu zapravdu i sám promotér a zakladatel Oktagonu Ondřej Novotný, podle něhož by si měl Végh uvědomit, že Vémola pomohl i jeho vzestupu. „Karlos odpracoval promo za Attilu, vzal na sebe vše špatné a z něj udělal kladného hrdinu. S nadsázkou Attilovi stačilo přijít, trefit se a slíznout smetanu. Karlosovi by měl měsíčně posílat podíl svých peněz, protože má velkou zásluhu na jeho aktuálním statusu,“ prohlásil Novotný pro Šport.

Zda se odveta mezi oběma zápasníky skutečně uskuteční tak zůstává otazníkem. Végh od vítězství nad Vémolou dočasně přerušil zápasnickou kariéru a věnuje se rodině, naopak český bijec nadále v zápasení pokračuje. Jasno by však mělo být už brzy, podle Novotného totiž nelze další nevýšení honorářů očekávat.

Zdroj: Šport, Káočko, Oktagon

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 314 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace