Usain Bolt toužil po návratu, chtěl startovat v Tokiu. Vše zatrhnul jeho trenér

Ač ukončil kariéru před čtyřmi lety, stále je držitelem několika světových rekordů. Bývalý jamajský sprinter Usain Bolt nyní pro BBC přiznal, že zvažoval návrat na atletické ovály, účast na Olympijských hrách v japonském Tokiu mu však zatrhnul jeho kouč.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Osminásobný olympijský šampión prozradil, že o návratu uvažoval. Správný čas však podle svých slov už prováhal. „Už je příliš pozdě. Pokud bych se chtěl vrátit, bylo by to pro olympiádu v Tokiu,“ přiznal pětatřicetiletý Bolt, který je stále držitelem světového rekordu na 100 metrů, 200 metrů i ve štafetě na 4×100 metrů. Jedním dechem však dodává, že před dvěma lety s myšlenkou znovu startovat koketoval.

Když jsem oznámil svému trenérovi, že plánuji skončit, tak si ke mně sednul a řekl mi, že si to musím dobře promyslet. Že pokud jednou skončím, musím o tom být definitivně přesvědčený, protože on určitě neplánuje dělat žádné comebackové turné,“ uvedl pro BBC. „V roce 2019 jsem za ním zašel a zeptal jsem se ho na jeho názor na můj návrat na olympijské hry. Jenom se na mě podíval a rázně odvětil, abych ani nezačínal s tréninkem,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Takže nebýt mého trenéra, asi bych se vrátil. Ale já osobně mu důvěřuji a jednom řekl, že ne a to platí. Je však pravdou, že mám v sobě stále občas svrbění začít znovu,“ prohlásil Jamajčan, který se vyjádřil také k nové generaci ženských jamajských sprinterek Fraser-Prycové a Thompson-Herahové. Obě běžkyně podle něj mají šanci pokořit třicet let starý rekord legendární sprinterky Florence Griffith-Joynerové na trasách 100 metrů a 200 metrů.

„Když jsem sledoval výkony, jaké obě předvádějí, hned mě napadlo, že by mohli tuhle metu překonat. Elanina technika se zlepšila neskutečným způsobem a totéž platí i o Shelly-Ann. Myslím si, že obě klepou na dveře, což by byla velká událost pro sprinterský svět. Lidé mluví o těch rekordech celé roky a pokud by je zlomili, byla by to obrovská věc,“ zakončil.

zdroj: bbc.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka