Legendární jezdec Mika Häkkinen se vyjádřil ke kontroverznímu závěru závodu v Abu Zabí. Nemohl jsem tomu uvěřit, přiznal

Ani takřka týden po vítězství Maxe Verstappena v Abu Zabí, které znamenalo také jeho celkové vítězství, neustávají kontroverze okolo závěru závodu. K celé situaci se nyní rovněž vyjádřil jeden z legendárních jezdců Formule 1 Mika Häkkinen.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nemohl jsem uvěřit tomu, co jsem v neděli viděl, a jsem přesvědčený, že fanoušci to viděli stejně. Budeme o tom mluvit ještě dlouho,“ prohlásil bývalý dlouholetý závodník Mika Häkkinen na svém blogu ohledně kontroverzního závěru závodu v Abu Zabí. Ještě pět kol před koncem měl k mistrovskému titulu a vítězství v závodě nakročeno Lewis Hamilton, celý šampionát však rozhodla nehoda Nicholase Latifiho.

Po ní musel vyjet na trať safety car, zatímco druhý Verstappen se rozhodl nasadit novou sadu pneumatik. Po několika kontroverzních rozhodnutích se nakonec dostal Hamiltonovi blíže a v závěrečném kole ho předjel. Holandský jezdec si tak zajistil svůj vůbec první titul ve Formuli 1. „Max měl jasnou výhodu. Jel na čerstvých měkkých pneumatikách a měl mnohem větší přilnavost než Lewis se silně opotřebovaným tvrdým obutím,“ tvrdí Häkkinen.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Předjížděcí manévr byl tedy více než očekávaný a Max udělal to, co měl. Udělal však Michael Masi (ředitel závodů Formule 1, pozn. red.) správné rozhodnutí, když zrychlil závěr závodu a umožnil vozům mezi Lewisem a Maxem, aby se vrátili o kolo zpět?“ táže se na svém blogu dvojnásobný vítěz celého šampionátu, který v kokpitu svého McLarenu slavil triumfy v letech 1998 a 1999.

Hakkinen: Závod ukončený za safety carem by byl zklamáním

Myslím, že by bylo mnohem horší, kdyby šampionát skončil za safety carem. To by bylo opravdu velké zklamání,“ doplňuje Häkkinen s tím, že Masi byl v opravdu náročné situaci, přesto podle něj jednal správně. Při pohledu na výsledek, tedy s ohledem na bezpečnost a samotné závodění, udělal Michael to, co musel,“ dodal bývalý jezdec, podle něhož jsou pomyslnými vítězi jak Hamilton, tak Verstappen.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle mého názoru jsou ale oba šampioni. Lewis má sedm titulů a Max jeden. Oba jsou skvělými vyslanci tohoto sportu. Také si myslím, že Red Bull odvedl v boji proti Mercedesu skvělou práci a Maxův titul je zasloužený. Lewisovi jen těsně unikla šance získat výjimečný osmý titul, ale na druhou stranu je pro něj určitým zadostiučiněním, že se mu společně s Valtterim Bottasem podařilo vyhrát Pohár konstruktérů,“ zakončil.

Zdroj: Sport.aktuality.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka