Bojovník Karlos Terminátor Vémola promluvil o svém sebevědomí. Nejsem namyšlený a říkám věci narovinu, prohlásil

Zkušený zápasník Karlos Terminátor Vémola otevřeně promluvil o svém sebevědomí a povaze. „Říkám věci narovinu. V Čechách na to lidi ještě nejsou zvyklí,“ přiznal.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

V červnu oslaví sedmatřicáté narozeniny, přesto stále patří k nejsledovanějším českým MMA zápasníkům. „Myslím si, že jsem tak vidět, protože to opravdu myslím vážně,“ prohlásil rodák z Olomouce, který dříve působil také v prestižní organizaci UFC, pro podcast FightCast. „Nedělám trashtalk. Říkám věci naprosto vážně tak jak jsou, a tak jak si je myslím. Já si nikdy netrénuju před zrcadlem nějaké řeči,“ pokračuje.

Já věci říkám narovinu. Ve světě je to běžné a lidem se to líbí, v Čechách je to zatím tak na padesát procent. Lidi ještě nejsou zvyklí na to, když o sobě někdo řekne že je dobrý, že je úspěšný. V Čechách se hodně nosí přehnaná nevěřícnost sama sobě,“ doplňuje s tím, že problém je i v českých sportovcích, kteří si vždy nechávají otevřená zadní vrátka. „Spousta lidí ve sportu si nevěří,“ doplňuje.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Mluví o tom, jak možná vyhrajou, jak se pokusí vyhrát, ale když nevyhrajou tak se vlastně nic neděje,“ zhodnocuje. „Já se takhle nedokážu připravovat. Já tam jdu vyhrát, připravuju se na sto procent. Jsem přesvědčený, že vyhraju nebo se na to rovnou vykašlu. To moje sebevědomí možná některým lidem vadí,“ míní Vémola, podle něhož není sebevědomí negativním znakem.

Sebevědomí jsem získal dřinou, ví

Já ho nemám, protože bych byl namyšlený nebo nafoukaný, ale protože vím, kolik hodin jsem strávil v gymu. Protože vím, že trénuju třicet let zatímco ti frajeři jsou tady vidět dva, tři roky. Já věřím, že tvrdá dřina porazí talent. Některé věci se prostě nedají přeskočit,“ věří bývalý držitel titulů ve střední a polotěžké váze, který se těší na další titulový zápas. „Podle mě to sebevědomí je důvodem, proč jsem ve svém sportu tak úspěšný,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Já si nepřipouštím, že tam jdu prohrát. Kolikrát tím zlomím svého soupeře ještě předtím, než do té klece vlezu. Tím jak trénuju, jak se připravuju, jak mě nic jiného nezajímá. Já dávám svůj život okolo zápasu a ne naopak. Tak já to mám,“ dodal pro podcast FightCast Vémola.

Zdroj: FightCast

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka